Քաղբանտարկյալ Արա Սաղաթելյանին կալանավորելու որոշման դեմ վերաքննիչ բողոքը կքննի դատավոր Արշակ Վարդանյանը 03/03/2021   12:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար -գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանին կալանավորելու մասին որոշման դեմ բողոքը մակագրվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արշակ Վարդանյանին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ փաստաբան Հակոբ Ենոքյանից։
Նրա փոխանցմամբ՝ բողոքի քննությունը, ամենայն հավանականությամբ, տեղի կունենա վաղը։
Նշենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արշակ Վարդանյանն ամենաբարձր վարկանիշն ունեցող դատավորներից է։ 2021թ մարտի 3-ի դրությամբ՝ Վարդանյանի վարկանիշը 68 միավոր է։
Նշենք, որ քննիչի որոշմամբ Արա Սաղաթելյանի տեսակցությունների և հեռախոսազանգերի վրա արգելանք էր դրվել, որը տարածվում էև նաև ընտանիքի անդամների, այդ թվում՝ կնոջ և երեխայի վրա։ Պաշտպանի միջնորդությունից հետո քննիչի որոշմամբ վերացվել է ընտանիքի անդամների հետ տեսակցությունների և հեռախոսազանգերի սահմանափակումը։

Известно имя судьи, который рассмотрит жалобу на арест политзаключенного Ара Сагателяна 03/03/2021 13:09 | Лента новостей
Жалоба на решение суда общей юрисдикции Еревана о заключении под стражу бывшего руководителя аппарата Национального Собрания Ара Сагателяна поступила на рассмотрение к судье Апелляционного суда Аршаку Варданяну. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщил его адвокат Акоп Енокян.
По словам адвоката, жалоба, по всей вероятности, будет рассмотрена завтра.
Отметим, что судья Апелляционного уголовного суда Аршак Варданян является один из судей с самым высоким рейтингом. По данным на 3 марта 2021 года, рейтинг Варданян составлял 68 баллов.