Արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու ուղղությամբ պատրաստ ենք գործնական քայլեր անել.Մակունցը՝ Մարուքյանի առաջարկի մասին 03/01/2021 13:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու ուղղությամբ պատրաստ ենք գործնական քայլեր անել: Այս մասին ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Անդրադառնալով Մարուքյանի՝ նախագահի աշխատակազմից ԳՇ պետին ազատելու վարչապետի առաջարկը հետ վերցնելու և ԳՇ պետի տեղակալին վերանշանակելու առաջարկին՝ Մակունցն ասաց, որ դա քննարկման ենթակա չէ.
«Կա Սահմանադրություն, և մենք՝ որպես պատգամավորներ, պետք է պատասխանատու լինենք այդ Սահմանադրության իրականացմանը և որևէ կերպ չնպաստենք Սահմանադրության խախտմանը: Տեղի է ունեցել Սահմանադրության խախտում»,- ասաց Լիլիթ Մակունցը:

Макунц заявила о готовности властей Армении предпринять действенные шаги для проведения досрочных выборов 03/01/2021   13:43  |  Лента новостей
Правящая сила Армении готова предпринять действенные шаги для проведения досрочных выборов. Об этом в ходе брифинга в Национальном собрании Армении заявила глава парламентской фракции "Мой шаг" Лилит Макунц.
Коснувшись предложения главы фракции "Просвещенная Армения" Эдмона Марукяна об отзыве предложения премьера об освобождении Оника Гаспаряна поста главы Генштаба ВС и переназначении заместителя начальника ГШ, Макунц заявила, что этот вопрос не подлежит обсуждению.
"Есть Конституция, и мы как депутаты должны быть ответственны за выполнение этой Конституции и никоим образом не должны способствовать ее нарушению. Имело место нарушение Конституции", - сказала Лилит Макунц.