Փաշինյանը և Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցել․ քննարկվել է Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը 02/25/2021   20:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ժամանակ քննարկել են Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, հայտնում է Ռիա Նովոստին։
Հեռախոսազրույցը հայկական կողմի նախաձեռնությամբ է եղել։
«Քննարկվել է Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը։ Պուտինը կողմ է արտահայտվել Հայաստանում կարգուկանոնի հաստատմանը, օրենքի շրջանակներում իրավիճակի կարգավորմանը»,-նշել է Պեսկովը։
ՌԴ նախագահը նաև կոչ է արել կողմերին զսպվածություն ցուցաբերել։
Նշենք, որ հեռախոսազրույցի մասին հաղորդագրություն է տարածել նաեւ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմը՝ նշելով, թե նախագահ Պուտինն իր աջակցությունն է հայտնել Հայաստանի օրինական իշխանություններին և հույս հայտնել իրավիճակի շուտափույթ կարգավորման կապակցությամբ: Մինչդեռ՝ Կրեմլի հաղորդագրության մեջ աջակցության մասին որեւէ դիտարկում չկա։
19:55 11/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԼեռնային Ղարաբաղի հարցով եռակողմ աշխատանքային խմբի առաջին նիստը տեղի կունենա մինչեւ հունվարի 30-ը
09:29 19/11/2020  |  ՄամուլՄինչեւ դեկտեմբերի 1-ը Մոսկվային ձեռնտու չէ, որ Հայաստանում վարչապետ փոխվի. «Հրապարակ»

Пашинян переговорил по телефону с Путиным 02/25/2021   21:29  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян позвонил Владимиру Путину на фоне обострения ситуации в республике.
Как сообщил пресс-секретарь российского президента Дмитрий Песков, глава государства призвал все стороны к сдержанности, передает РИА Новости.
"Путин высказался в пользу сохранения порядка и спокойствия в Армении, урегулирования ситуации в рамках закона", — добавил представитель Кремля.
В свою очередь, в пресс-службе премьер-министра Армении сообщили, что главы двух государств обсудили сложившуюся в Армении внутриполитическую ситуацию.
Президент Путин выразил поддержку законным властям Армении и выразил надежду на скорейшую нормализацию ситуации.