Անշուշտ, սա քաղաքական գործընթաց է, խոսում է այն մասին, որ պետությունը գնալով էլ ավելի է գլորվում դեպի անդունդ. Սաղաթելյան 02/22/2021   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դժվարանում եմ անգամ կանխատեսել, թե ինչ սկզբունքով կգեներացվի հերթական շոու-պրոցեսի փուլը»,-դատարանի առջև լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Քառյակ մեդիայի» համահիմնադիր Արման Սաղաթելյանը, հավելելով, որ վաղուց արդեն հրաժարվել է ողջամտության, տրամաբանության շրջանակներում դիտարկել «կապիտուլյանտների» որևէ մի արարք։
Հարցի իրավական կողմը ըստ նրա՝ անհեթեթ հորինվածքներ են, և կոնկրետ անձանց ուղղությամբ գործողություն կատարելու գործընթացներ են։
«Անշուշտ, սա քաղաքական գործընթաց է և մենք ականատես ենք լինում հերթական ռեպրեսիվ գործողությունների թափի ավելացման։ Սա ոչ մի լավ բանի մասին չի վկայում, և խոսում է այն մասին, որ պետությունը գնալով էլ ավելի է գլորվում դեպի անդունդը։ Այս ամենի պատասխանատուն ու մեղավորները միայն այս եղանակներով է, որ փորձելու են ինչ-որ ձևով կառչել իրենց իշխանությունից, մնալ աթոռին կամ փորձել հերթական անգամ մեկուսացնել իրենց անհարմար անձանց», - ասաց Սաղաթելյանը, նշելով, թե այս ամենում նոր ձեռագիր չկա։
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում հրապարակվելու է «Քառյակ մեդիայի» համահիմնադիր Կարեն Բեքարյանի խափանման միջոցի որոշումը։
20:33 22/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է քշել այդ հրեշին. Սաղաթելյան
18:20 10/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրման Սաղաթելյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժին
10:31 28/11/2020  |  ՄեկնաբանությունՄենք պարտավոր ենք երկրում մնացած պոտենցիալը ծառայեցնել հասարակության առողջացման եւ պետությունը վերջնական տապալումից զերծ պահելու համար.Արման Սաղաթելյան
12:36 26/02/2020  |  ՄեկնաբանությունԱրման Սաղաթելյան. Իշխանություններից 20 ժամ պահանջվեց, որ ֆիքսեն՝ Խոջալուի դեպքերի մասին հրապարակումը ադրբեջանական պատվեր է

Это политический процесс, государство стремительно катится в пропасть - Арман Сагателян 02/22/2021   12:45  |  Лента новостей
Затрудняюсь даже предугадать, по какому принципу будут генерировать очередной виток шоу-процесса, заявил журналистам в понедельник соучредитель медиахолдинга "Каряк медиа" Арман Сагателян, комментируя дело о фейке.
Он отметил, что он давно уже отказался от возможности рассматривать в пределах здравомыслия и логики какое-либо из деяний “капитулянтов”.
Что касается юридической стороны вопроса,  то она, как отметил он, представляет собой нелепые выдумки. По его словам, это процесс инициирования действий, нацеленных на конкретных лиц.
“Безусловно, это политический процесс, и мы все стали очевидцами наращивания репрессивных действий”. Это ни о чем хорошем не свидетельствует. Это говорит о том, что государство чем дальше, тем стремительнее катится в пропасть. Ответственные за это и виновные только такими методами будут пытаться цепляться за свое кресло или в очередной раз изолировать неудобных для них людей”, - сказал Сагателян, отметив, что нового почерка во всем этом нет.