Մեր տվյալներով՝ 282 հաստատված գերի ունենք. Կառավարությունը ոչ մի բան չի ձեռնարկում, ինչ էլ արվել է ժողովրդի, ծնողների  ջանքերով  է արվել. անհետ կորած զինվորի  ծնող 02/11/2021   16:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունը ոչ մի բան չի ձեռնարկում, ինչ էլ արվել է ժողովրդի, ծնողների  ջանքերի շնորհիվ է արվել, որ կարողացել են ինչ-որ տվյալներ հայթաթել: Օրինակ, գերիների տվյալները ծնողներով  ենք իմացել։ Մեր տվյալներով՝ 282 հաստատված գերի ունենք։ Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 11–ին, Կառավարության դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց անհետ կորածի մայրը։
«Մեր պահանջն այն է, որ գոնե Եվրոդատարանը դա հաստատի, որ կարողանանք հետ բերել մեր երեխաներին։ Այդ մասով ոչ մի աշխատանք չի կատարվում»,– նշեց նա։
Անհետ կորած տղաների ծնողները տվյալներն իմացել են ադրբեջանական կայքերից, տեսանյութերի  և լուսանկարների միջոցով.
«Կոնկրետ իմ տղան նկարի մեջ չի երեւում, բայց հարսս կարողացել է նկարներով հագուստներով համեմատելով և դրանից ենք իմացել, որ դա իմ տղան է։ Հասկանո՞ւմ եք, թե ինչ աշխատանքներ են կատարվել մեր կողմից, իսկ ղեկավարությունը մեզ հանգստացնում է, ասելով՝  աշխատանքներ են կատարվում, բայց ոչ մի աշխատանք էլ չկա։ Աշխատանքը ո՞րն է, երբ որդիս արդեն 113 օր գերի է»,– ասաց անհետ կորած զինվորի  մայրը։
Արցախյան պատերազմի հետևանքով գերեվարված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հուսահատված հայտարարում են , որ ամեն ինչ մնացել է ծնողների վրա ու մինչև ծայրահեղ քայլերի չեն դիմում, կառավարությունը ոչինչ չի ձեռնարկում:
16:18 11/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹող իրենք գնան, ընկնեն թուրքի ձեռքը, խնդրեն, որ մեր երեխաներին տան.Անահիտ Ադոյան
16:18 11/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓոքրիկներն իրենց հայրիկներին են պահանջում.անհետ կորածների հարազատները կառավարության դիմաց են
18:40 10/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲողոքի ակցիա Շիրակի մարզում. փակ են ճանապարհները galatv.am
10:07 09/02/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱնհետ կորած զինվորի հորից 3000 ԱՄՆ դոլար են պահանջել. տղամարդը կալանավորվել է

“Правительство Армении ничего не предпринимает”: мать без вести пропавшего военнослужащего заявила о 282 пленных 02/11/2021   17:12  |  Лента новостей
Правительство Армении ничего не предпринимает, а все, что было сделано, было сделано благодаря усилиям народа, родителей, которые сумели добыть какие-то сведения, заявила мать одного из пропавших без вести на войне военнослужащих.
“По нашим сведениям, подтверждены случаи пленения 282 человек”, - сказала она в ходе акции, проходившей сегодня перед зданием правительства Армении.
“Мы требуем, чтобы хотя бы Европейский суд подтвердил это, чтобы мы смогли вернуть наших детей. Никакой работы по этой части не ведется”, - отметила она.
Родители узнали эти данные из азербайджанских сайтов, по видеоматериалам и снимкам.
“Конкретно моего сына не видно на снимках, но моя невестка смогла по фотографиям, одежде, сравнивая, выяснить, что это мой сын. Понимаете, какая работа была нами проделана. Руководство же нас успокаивает, заявляя, что ведутся работы, но ничего не предпринимается. Какая еще работа, если сын мой уже 113 дней в плену?!”- сказал мать без вести пропавшего солдата.
Родители пленных и без вести пропавших военнослужащих в отчаянии заявляют, что все бремя лежит на родных и что правительство ничего не делает, пока они не идут на крайние шаги.