Չի կարող լինել դատավարություն քաղաքական գործընթացի մասին՝ առանց քաղաքական կոմպոնենտի. Քոչարյան 02/02/2021   15:04  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
«Մարտի 1»-ի գործը կապված է ընտրական և հետընտրական գործընթացների հետ։ Սա ամբողջությամբ, բացառապես քաղաքական գործընթաց է՝ որոշակի իրավական կարգավորումներով։ Այս մասին դատական նիստի ընթացքում ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Ակնկալել, որ այս դատավարության ընթացքում ընդհանրապես քաղաքական կոմպոնենտ պետք է չլինի, նշանակում է ընդհանրապես այս գործը չլսել՝ իր բովանդակությամբ։ Չի կարող լինել դատավարություն քաղաքական գործընթացի մասին՝ առանց քաղաքական կոմպոնենտի»,- նշեց Ռոբերտ Քոչարյանը։

Не может быть судебного разбирательства о политическом процессе без политкомпонента - Кочарян 02/02/2021   16:01  |  Суд по делу второго президента РА
Дело 1 марта связано с избирательными и послевыборными процессами, заявил  второй президент Армении Роберт Кочарян в ходе заседания суда во вторник, 2 февраля.
"Это полностью, исключительно политический процесс с определенными правовыми регулировками. Поэтому ожидать, что в рамках этого судебного процесса вообще не будет политической составляющей, значит вовсе не слушать это дело и не вникать в суть произошедшего. Не может быть судебного разбирательства о политическом процессе без политического компонента”, -  отметил экс-президент.