Հայրենիքի փրկության շարժման գործունեության դադարեցման մասին խոսակցությունները չափազանցություն են. Իշխան Սաղաթելյան 02/02/2021   14:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայրենիքի փրկության շարժման գործունեության դադարեցման մասին խոսակցությունները չափազանցություն են,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտարարել է ՀՅԴ ԳՄ անդամ, Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը:
Նշենք, որ մամուլի հրապարակումների համաձայն՝ այսօր կայանալու է վեց լիդերների ֆորմատով հանդիպում, որին մասնակցելու են Սերժ Սարգսյանը, Ռոբերտ Քոչարյանը, Արթուր Վանեցյանը, Իշխան Սաղաթելյանը, Գագիկ Ծառուկյանը եւ Վազգեն Մանուկյանը։
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպումից հետո հնարավոր է հայտարարվի Հայրենիքի փրկության շարժման գործունեության ավարտի մասին:
Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ն փորձեց ճշտել շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանից։
«Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարությունը ամեն օր հանդիպումներ է ունենում, հատուկ ինտրիգ փնտրել պետք չէ: Շարժման խորհրդի անդամները պարբերաբար հանդիպում են և շարունակելու են հանդիպել, սա նորմալ գործընթաց է: Մշտապես տարբեր ֆորմատներով հանդիպումներ են լինում»,-ասաց Սաղաթելյանը:
Հարցին՝ հնարավոր է շարժումն այլևս դադարեցնի իր գործունեությունը, Սաղաթելյանն ասաց.
«Հայրենիքի փրկության շարժման գործունեության դադարեցման, մարման և ընդհանրապես մահվան մասին խոսակցությունները չափազանցություն են»:
16:55 31/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՁախողվածների այս խղճուկ կառավարությունը գողանում է նաև մեր երկրի ապագայի զարգացման հնարավորությունները.Իշխան Սաղաթելյան
14:09 28/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք Նիկոլի հրաժարականն ենք ուզում, ինքը խորհրդարանն է տանում լուծարման․ Սաղաթելյան
14:15 09/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենիքի փրկության շարժման ներկայացուցիչներն առաջիկայում հնարավոր է հանդիպումներ ունենան արտգործնախարարի, ԱԱԾ տնօրենի, զինված ուժերի ԳՇ պետի հետ

Слухи о прекращении деятельности “Движения за спасение Родины” преувеличены – Ишхан Сагателян 02/02/2021   14:49  |  Лента новостей
Слухи о прекращении деятельности “Движения за спасение Родины” преувеличены. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил член АРф “Дашнакцутюн”, координатор движения Ишхан Сагателян.
Отметим, что ранее в СМИ появилась информация о том, что сегодня состоится встреча в формате лидеров, в которой примут участие Серж Саргсян, Роберт Кочарян, Артур Ванецян, Ишхан Сагателян, Гагик Царукян и Вазген Манукян.
Согласно источнику, по итогам встречи возможно будет объявлено о завершении деятельности Движения. За уточнениями “ФактИнфо” обратилось к координатору  движения Ишхану Сагателяну .
“Руководство “Движения за спасение родины” ежедневно проводит встречи. Не надо в этом искать особой интриги. Члены совета движения регулярно встречаются и будут дальше встречаться. Это нормальный процесс. Постоянно проходят встречи в разных форматах”, - сказал Сагателян.
Что касается возможного прекращения деятельности движения, Сагателян заявил:
“Слухи о прекращении, угасании деятельности “Движения за спасение родины” и вообще его смерти преувеличены”.