Ուղղի՛ր մեջքդ, սեղմի՛ր ցավդ և առաջ նայիր` դասեր քաղելով անցյալից.մեր ճանապարհը, որքան էլ դժվարին ու ականապատ լինի՝ անցնելու ենք միասին. Սերժ Սարգսյան 01/28/2021   10:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ 3-րդ նախագահը շնորհավորել է Բանակի օրվա առթիվ.
«Հայո՛ց բանակ, մեր սիրելի’ զավակ,
Քո ծննդյան օրը մեր ժողովրդի նվիրական տոներից մեկն է, որ մշտապես նշել ենք բերկրանքով: Այսօր, սակայն, տրամադրությունն այլ է՝ բոլորս տրտմած ենք, վշտակիր՝ մեր Հայրենիքի մի հատվածի կորստյան, մեր նահատակների համար և մտահոգված` մեր պետության ու ազգի ապագայով: Ծնողը, սակայն, ոչ մի պարագայում իր զավակին չի ուրանում և հատկապես դժվար պահին միայնակ չի թողնում:
Մեր ժողովուրդն իր զավակին մեծացրել է զրկանքների գնով, անասելի փորձությունների ենթարկվելով և հայրենանվեր զավակ է դաստիարակել:
Ուստի, այսօր անվարան ասում եմ՝ շնորհավոր օրդ, Հայո՛ց բանակ: Քո ձևավորման ու կայացման ակունքներում կանգնած իմ մարտական ընկերների և զինակիցների անունից ասում եմ քեզ՝ դու չե´ս պարտվել, ես քեզ լավ եմ ճանաչում. քեզ դավել են, թիկունքից հարվածել, ծանր վիրավորել են, իսկ մինչ այդ՝ վերջին տարիներին ամեն ինչ արել վարկաբեկելու և թուլացնելու համար, բայց դու անմնացորդ կատարել ես քո պարտքը: Եվ այսօր հազարավոր ծնողներ քո սխրագործություններից դրվագներ են պատմում՝ այդպես էլ չպատկերացնելով, թե ով և որտեղ քեզ մոլորեցրեց ու ծուղակը գցեց:
Թշնամին, որ մշտապես քեզնից վախեցել է, լավ գիտի, թե ինչ նենգ միջոցներով է իր նպատակին հասել: Դու նույն ուժեղն ես, և թող ոչ ոք չհոխորտա, թե քեզ հաղթել է: Քո բազկի ուժը դեռ ցույց ես տալու և վերհիշեցնես թշնամուն իր ոչ հեռավոր ամոթալի անցյալը: Դու եղել և մնում ես մեր անկախ պետականության առանցքը, մեր ժողովրդի, Արցախի մեր քույրերի ու եղբայրների անվտանգության երաշխավորը:
Ուղղի՛ր մեջքդ, սեղմի՛ր ցավդ ատամներիդ տակ և առաջ նայիր` դասեր քաղելով անցյալից: Մեր ճանապարհը, որքան էլ դժվարին ու ականապատ լինի՝ ներսից թե դրսից, անցնելու ենք միասին՝ միմյանց ապավինելով, հաղթահարելով բոլոր դժվարությունները:
Մեր մեծ ընտանիքը՝ Հայրենիքը, մեր հերոսների արյամբ ներծծված հողն ու ջուրը, այսօր, առավել քան երբևէ, քո պաշտպանության կարիքն ունի:
Հավերժ փա´ռք քեզ, փառ՛ք քո փառապանծ ուղին կերտած մեր բոլոր հերոսներին՝ ողջ թե նահատակված»:
10:07 23/01/2021  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանի գլխավոր խորհրդականը եղել է երկրի «գլխավոր սորոսականը» «Ժողովուրդ»
20:16 21/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՀաղթանակն ու պարտությունը մոտավորապես նույն քանակի մարդկային կորուստներ է ունեցել. Արա Վարդանյան
19:25 31/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
16:57 30/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀԿ-ն Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ նիստ է գումարել
18:44 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԸնթացել է ամբողջությամբ հասկանալի խոսակցություն. ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանատունը՝ Սարգսյան-Լուկաշենկո ձայնագրության մասին
14:25 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ
10:47 08/12/2020  |  ՄեկնաբանությունՀասկանալի չէ, թե ինչպե՞ս է դեռևս 2016թ.-ին ՀԱՊԿ՝ նեղ կազմով նախագահների հանդիպման ոչ հրապարակային զրույցը հայտնվել համացանցում. ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակ

Серж Саргсян: Армянская армия еще покажет силу своего кулака и напомнит врагу его недавнее постыдное прошлое 01/28/2021   10:58  |  Лента новостей
Третий президент Армении Серж Саргсян направил послание по случаю Дня армии. Текс послания публикуем ниже:
«Армянская армия, наше любимое дитя!
День твоего рождения – один из священных праздников армянского народа, который мы всегда отмечали с ликованием. Сегодня, однако, настроение иное – мы все опечалены, преисполнены скорби из-за потери части нашей Родины, наших жертв и озабочены будущим нашего государства и нации. Родитель, однако, ни при каких обстоятельствах не отрекается от своего ребёнка и особенно в трудный момент не оставляет одного. Наш народ взрастил своё дитя ценой лишений, подвергаясь несказанным испытаниям, и воспитал патриота.
Потому сегодня без колебаний говорю:
Поздравляю с твоим днём, Армянская армия! От имени моих боевых товарищей и соратников, стоящих у истоков твоего создания и становления, говорю тебе: ты не побеждена, я тебя хорошо знаю – тебя предали, тебя ударили в спину, тяжело ранили, а до этого, в последние годы, сделали всё, чтобы тебя скомпрометировать и ослабить, но ты без остатка исполнила свой долг. И сегодня тысячи родителей рассказывают эпизоды из твоих подвигов, так и не представляя, кто и где тебя ввёл в заблуждение и поймал в западню.
Враг, который всегда тебя боялся, хорошо знает, какими коварными средствами он достиг своей цели. Ты всё так же сильна, и пусть никто не кичится, что победил тебя. Ты ещё покажешь силу своего кулака и напомнишь врагу его недавнее постыдное прошлое. Ты была и остаёшься стержнем нашей независимой государственности, гарантом безопасности нашего народа, наших арцахских сестёр и братьев.
Извлекая уроки из прошлого распрями свою спину, стиснув зубы, стерпи свою боль и смотри вперёд ! Преодолевая все трудности, мы пройдём наш путь вместе, сколь бы он ни был труден и заминирован, изнутри или снаружи.
Наша большая семья – Родина, пропитанная кровью наших героев земля и вода, сегодня, более чем когда-либо, нуждаются в твоей защите.