Էդմոն Մարուքյանն ընտրվել է ԵԽԽՎ հանձնաժողովներից մեկի նախագահի առաջին տեղակալ 01/27/2021   11:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր վերընտրվել եմ ԵԽԽՎ ամենակարևոր հանձնաժողովներից մեկի` Մարդու իրավունքների և իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ: Այս մասին ֆեսբուքի իր էջում գրել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
Հանձնաժողովի նախագահն ունի 3 տեղակալներ: Թեկնածությունս ներկայացվել էր ԵԽԽՎ Եվրոպայի ազատականների և ժողովրդավարների դաշինք (ALDE) քաղաքական խմբի կողմից: Մարդու իրավունքների և իրավական հարցերի հանձնաժողովը բաղկացած է 91 անդամից, ովքեր ներկայացնում են ԵԽ 47 անդամ պետությունների ազգային խորհրդարանները: Հանձնաժողովն ունի 3 ենթահանձնաժողովներ։
09:57 20/01/2021  |  ՄամուլԷդմոն Մարուքյանն իր ծրագրերն ունի. խորհրդարանի լուծարման համար խոչընդոտներ կան. «Ժողովուրդ»
18:43 19/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԷդմոն Մարուքյանը հանդիպել է գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին.քննարկվել է գերիների հարցը
12:31 19/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՔաղաքակիրթ աշխարհում քաղաքական ճգնաժամերի ժամանակ իշխանությունը գնում է զիջումների, քննարկումների, լսում կարծիքներ, առաջարկներ ու փնտրում ելքեր. Մարուքյան
08:21 19/01/2021  |  ՄամուլՆպատակն վարչապետի պաշտոնին Մարուքյանին կարգելն է,որը մեկ տարի անց իշխանությունը կփոխանցի Միքայել Մինասյանին «Հրապարակ»
16:29 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարուքյանը միջազգային գործընկերներին կոչ է արել գործողություններ ձեռնարկել՝ դատապարտելու Ադրբեջանի վարքագիծը և մեր գերիներին տուն վերադարձնելու ուղղությամբ

Эдмон Марукян избран первым заместителем председателя одной из комиссий ПАСЕ 01/27/2021   11:42  |  Лента новостей
Глава парламентской фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян переизбран первым заместителем председателя Комиссии ПАСЕ по юридическим вопросам и правам.
“Сегодня я был переизбран первым заместителем председателя одной из самым важных Комиссий ПАСЕ - Комиссии по юридическим вопросам и правам человека”, - написал Марукян на своей странице в Facebook.
Он указал, что у председателя Комиссии трое заместителей. Кандидатура Марукяна была представлена политической группой Альянса либералов и демократов за Европу(ALDE).
Комиссия по юридическим вопросам и правам человека состоит из 91 члена, которые представляют национальные парламенты 47 государств-членов СЕ. Комиссия имеет 3 подкомиссии.