Բայդենը գրասենյակից հեռացրել է այն կոճակը, որով Թրամփը կանչում էր կոլա բերող մատուցողին 01/22/2021   15:36  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Սպիտակ տան իր աշխատասեղանից հեռացրել է այն կարմիր կոճակը, որի միջոցով նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը կանչում էր մատուցողին՝ բերելու իր սիրելի դիտեիկ կոլան։ Այս մասին հայտնում է Ռիա Նովոստին։
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները բազմիցս հայտնել էին Թրամփի՝ կոլայից կախվածության մասին և նշել, որ Սպիտակ տան իր սեղանին հատուկ կոճակ կա՝ մատուցողին այդ ըմպելիքով կանչելու համար։ Նախկին նախագահն ինքը խոստովանել էր, որ սիրում է կոլա և համբուրգերներ, բայց պնդել, որ ընդհանուր առմամբ ճիշտ է սնվում։

Джо Байден убрал из кабинета кнопку, которой Дональд Трамп вызывал официанта с колой 01/22/2021   16:06  |  Международные новости
Президент США Джо Байден убрал со своего стола в Белом доме красную кнопку, которую его предшественник Дональд Трамп использовал для вызова официанта с его любимым напитком - диетической колой, пишет РИА Новости со ссылкой на агентство Ассошиэйтед Пресс.
Ранее СМИ неоднократно сообщали о пристрастии Трампа к коле и утверждали, что на его столе в Овальном кабинете Белого дома есть специальная кнопка для вызова официанта с этим напитком. Сам экс-президент не отрицал, что любит колу и гамбургеры, но утверждал, что в целом он питается правильно.