Արցախում խոր ափսոսանքով ընդունեցինք Արցախի թեմի առաջնորդի պաշտոնից Պարգև Արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի ազատվելու լուրը. Հարությունյան 01/22/2021   14:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախում խոր ափսոսանքով ընդունեցինք Արցախի թեմի առաջնորդի պաշտոնից Պարգև Արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի ազատվելու լուրը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Ավելի քան երեք տասնամյակ հայրենանվեր առաքելություն իրականացնելով Արցախում՝ Պարգև Սրբազանը դարձել է սեփական հողի վրա ազատ ու խաղաղ ապրելու և արարելու, ազգային ինքնության և հավատքի պահպանման ու ամրապնդման համար պայքարող հայ ժողովրդի, դարեր շարունակ մաքառող ու վերածնված Արցախի խորհրդանիշը: Մեծ հայրենասերի ու հայի այդ կերպարը հենց այդպես էլ կմնա մեր նորագույն պատմության հերոսական էջերում և յուրաքանչյուր հայի սրտում:
Սրբազա՛ն Հայր
Թույլ տվեք մեր հավատավոր ժողովրդի և անձամբ իմ անունից Ձեզ հայտնել խորին հարգանացս հավաստիքը և երախտագիտության ու բարեմաղթանքի ամենաջերմ ու անկեղծ խոսքերը: Արեւշատություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ: Թող Աստծո լույսն ու զորությունը միշտ ուղեկցեն Ձեզ:

В Арцахе с глубоким сожалением восприняли новость об освобождении архиепископа Паргева Мартиросяна от должности предводителя Арцахской епархии ААЦ - Арутюнян 01/22/2021   16:33  |  Лента новостей
В Арцахе с глубоким сожалением восприняли новость об освобождении архиепископа Паргева Мартиросяна от должности предводителя Арцахской епархии ААЦ. Об этом на своей странице в Facebook сообщил президент Арцаха Араик Арутюнян.
Как отметил Арутюнян, более трех десятилетий осуществляя в Арцахе патриотическую миссию, Паргев Србазан стал символом армянского народа, борющегося за право свободно жить и созидать на собственной земле, за сохранение и укрепление национальной идентичности и веры, и символом Арцаха, веками борющегося и возрожденного.
"Образ великого патриота и армянина так и останется на героических страницах нашей новейшей истории и в сердце каждого армянина", - подчеркнул президент Арцаха.
"Святейший отец! Позвольте от имени нашего верующего народа и от себя лично выразить Вам заверения в самом высоком уважении, а также нашу признательность и самые теплые и сердечные пожелания. Долголетия, крепкого здоровья и всех благ Вам. Пусть Божий свет и Божье могущество всегда будут с вами. Уверен, Арцах всегда будет в Вашей душе, Ваших молитвах и делах, где бы Вы ни были", - написал президент Арутюнян.