Իրավապահները հրահանգներ են ստացել Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանին ազատությունից զրկելու վերաբերյալ. փաստաբան 01/22/2021 16:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Իշխանությունները պլանավորում են Վահե Հակոբյանի դեմ «իրավական» գործընթացը սկսել ոչ միայն թիրախավորելով Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը,այլ նաեւ նման ձեւով կասեցնել Վ. Հակոբյանի քաղաքականության մեջ լինելը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի փաստաբանական խմբի անդամ Էրիկ Ալեքսանյանը։
«Հայաստանի Հանրապետությունում քաղաքական հետապնդումները շարունակվում են։
Առկա է տեղեկատվություն առ այն, որ իրավապահներն անհրաժեշտ հրահանգներ են ստացել Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի նկատմամբ հարուցել քրեական հետապնդում եւ զրկել նրան ազատությունից։ Իշխանությունները պլանավորում են Վահե Հակոբյանի դեմ «իրավական» գործընթացը սկսել ոչ միայն թիրախավորելով Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը,այլ նաեւ նման ձեւով կասեցնել Վ. Հակոբյանի քաղաքականության մեջ լինելը։ Իրավապահները լավ են հասկանում, որ Վահե Հակոբյանի կամ ԶՊՄԿ-ի գործունեության մեջ անհնար է անօրինական բան գտնել, բայց գործընթացը հնարավորություն կտա խաթարել կոմբինատի աշխատանքը։
Պնդում ենք, որ այն ինչ պլանավորում են ՀՀ իշխանությունները ունեն բացառապես քաղաքական երանգներ»,- հայտնում է Վահե Հակոբյանի փաստաբանական խմբի անդամ Էրիկ Ալեքսանյանը։
- 02/27/2021 09:09 Արարատ Միրզոյանն անհետացել է. ինչու երթի օրը Փաշինյանի կողքին չէր․ «Ժողովուրդ»
- 01/28/2021 19:20 «Սա Ցեղասպանությունից հետո մեզ պատուհասած ամենամեծ աղետալի ողբերգությունն է, որ թափվեց մեր պետության գլխին».Դավիթ Ջամալյան
- 02/27/2021 11:18 Պարոն Գեներալ-գնդապետ սպասում եմ Ձեր հրահանգներին. ոստիկանության պահեստազորի սպան՝ ԳՇ պետին
- 02/27/2021 11:12 Հանրապետության նախագահն ունի ընդամենը 2 քայլի հնարավորություն. Ռոբերտ Հայրապետյան

Правоохранителям велели инициировать уголовное преследование экс-губернатора Сюника Ваге Акопяна и лишить его свободы - адвокат 01/22/2021   17:28  |  Лента новостей
Власти планируют начать “правовой” процесс против бывшего губернатора Сюникской области Ваге Акопяна. Об этом на своей странице в Facebook сообщил адвокат экс-губернатора Сюника Эрик Алексанян.
"Политические преследования в Республике Армения продолжаются. Есть информация о том, что правоохранители получили необходимые указания инициировать уголовное преследование в отношении экс-губернатора Сюника Ваге Акопяна и лишить его свободы. Власти планируют начать “правовой” процесс против бывшего губернатора Сюникской области Ваге Акопяна, не только взяв на прицел Зангезурский медно-молибденовый комбинат, но и  подобным образом приостановить его политическую деятельность", - написал адвокат.
Он отметил, что правоохранители хорошо осознают, что в деятельности Ваге Акопяна и работе Зангезурского медно-молибденового комбината невозможно найти что-либо незаконное, однако процесс даст возможность подорвать работу комбината.
"Настаиваем на том, что задуманное властями РА несет в себе исключительно политический подтекст", - сообщают адвокаты Ваге Акопяна.