Ադրբեջանը, հրավիրվել է G-20 գագաթնաժողովին Իտալիայի կողմից. Նիկոլը, ԱԳՆ-ն լռում են. Միքայել Մինասյան 01/20/2021   14:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Միջազգային ահաբեկիչների ներգրավմամբ Արցախում հերթական պատերազմ սանձազերծած ագրեսորը, հազարավոր կորած և խեղված կյանքերի համար պատասխանատու ռազմական հանցագործը՝ Ադրբեջանը, հրավիրվել է G-20 գագաթնաժողովին։ Հրավիրվել է՝ ուշադրություն՝Իտալիայի կողմից: Իտալիան, որը G20-ում իր նախագահության ընթացքում ինքն է ընտրում եւ գագաթնաժողովին հրավիրում իր համար կարեւոր պետություններին: Իտալիայի՝ երբեմնի Հայաստանի բարեկամ երկրներից մեկի, կողմից։ Որը միշտ մեր կողքին էր, և վշտի մեջ, և՝ ուրախության։ Այս մասին ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է Տելեգրամ ալիքում:
Որը Հայաստանին վերաբերող հարցերում առնվազն հավասարակշռված մոտեցումներ ուներ։ Հրավիրելով արյան մեջ թաթախված Ադրբեջանին G-20-ի գագաթաժողովին՝ Իտալիան նույնիսկ չէր էլ անհանգստանում ապահովել հավասարության սկզբունքը՝ գագաթնաժողովին հրավիրելով նաև Հայաստանին։ Նիկոլը, ԱԳՆ-ն, պաշտոնական գործիչները, և ընդհանրապես ողջ հասարակությունը ձևացնում են, թե ոչ մի սարսափելի բան տեղի չի ունեցել։ Մենք որոշեցինք, որ ամեն ինչ ետևում է և նոր առաջնայնություններ դրեցինք, այնպես որ, օրինակ, իտալացիներն ինչո՞ւ պետք է լինեն Հայաստանի ավելի մեծ հայրենասերներ, քան մենք՝ հայերս։
Վերը ասվածը հերթական վառ երևույթն է, և դրանից էլ ավելի դառը, ապացույցն է այն բանի, որ մեր դիվանագիտությունը, արտաքին քաղաքականությունը և պետական ինստիտուտները ջախջախված են և անգործունակ։ Նիկոլիզմը ներսից փլուզեց մեր պետությունը և զրոյացրեց Հայաստանի ազդեցությունը նրա սահմաններից դուրս։ Մենք կորցնում ենք արժանապատվությունը, մեր վրա սրբում են ոտքերը։ Եվ քանի դեռ մենք թույլ ենք տալիս, որ այդ դավաճանները ներկայացնեն Հայաստանը, աշխարհի արձագանքը չի կարող լինել (և չի էլ լինի) այլ։
Քանի դեռ մենք ինքներս մեզ չենք հարգում, ուրիշները մեզ հարգելու առիթ չունեն։
13:00 20/01/2021  |  ՎերլուծություններԿեղտոտ խաղեր․ Փաշինյանի բոլոր պարտությունները փորձ է արվում բանակին, զինված ուժերին վերագրել
09:55 20/01/2021  |  Մամուլ«Դա գաղտնի է պահվում»․ «Իմ քայլի» պատգամավորը՝ գերիների վերաբերյալ Լավրովի հայտարարության մասին «Ժողովուրդ»
08:26 20/01/2021  |  ՄամուլՀայաստանը չի՞ կատարում կարեւոր համաձայնագրի կետերը․ «Ժողովուրդ»
08:08 20/01/2021  |  ՄամուլՀակաիշխանական ստատուսների համար զգուծացվել են․ «Հրապարակ»
23:46 19/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն հաստատեց՝ Միրզոյանն իրենց գործակալն է, իսկ Թուրքիան չի հերքել ասվածը. Գառնիկ Իսագուլյան
23:33 19/01/2021  |  ՄեկնաբանությունԴժվար է ասել, թե հայ ժողովրդի ուրիշ որ թշնամուն կհաջողվեր դատարանի նույն դահլիճում միաժամանակ հավաքել Արցախի երեք Հերոսի. Էդգար Ղազարյան
21:31 19/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀիշեք՝ ԴՆԹ-ով առյուծ ծնվածը միշտ և ամենուրեք պայքարում է մինչև վերջ, մինչև հաղթանակ. Արա Վարդանյան

Николизм развалил наше государство изнутри и обнулил влияние Армении за ее пределами – Микаел Минасян 01/20/2021   14:23  |  Лента новостей
Агрессор, развязавший очередную войну в Арцахе с привлечением международных террористов; военный преступник, ответственный за тысячи потерянных и искалеченных жизней - Азербайджан, приглашен на саммит G-20.  Приглашен - внимание - Италией.  Италией, которая в период своего председательства в G20, сама выбирает и приглашает на саммит важные для себя государства.  Италией, когда-то бывшей одной из самых дружественных Армении стран. Всегда бывшей рядом - и в горе, и в радости. Имевшей в вопросах, касающихся Армении, как минимум, сбалансированные подходы. Об этом пишет в своем Telegram- канале бывший посол Армении при Святом Престоле Микаел Минасян.
Как указал Минасян, приглашая погрязший в крови Азербайджан на саммит G-20, Италия даже не удосужилась обеспечить принцип паритета, пригласив на саммит и Армению.
"Никол, МИД, официальные деятели, да и вообще все общество, делают вид, что ничего страшного не произошло. Мы решили, что все позади и расставили новые приоритеты, так с чего, например, итальянцам быть большими патриотами Армении, чем мы - армяне? Все вышесказанное - очередное яркое, и от этого еще более горькое, доказательство того, что наша дипломатия, внешняя политика и государственные институты разгромлены и недееспособны. Николизм развалил наше государство изнутри и обнулил влияние Армении за ее пределами. Мы теряем достоинство, о нас вытирают ноги. И пока мы допускаем, чтобы эти предатели представляли Армению, реакция мира не может быть (да и не будет) иной. Пока мы сами себя не уважаем, другим нас уважать не за что", - написал Минасян.