Արցախում որոնողական աշխատանքները երկրորդ օրն է դադարեցվել են. Ըստ ամենայնի՝ պատճառը Ալիևի այցն է Շուշի 01/15/2021   13:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախում այսօր էլ դադարեցվել են որոնողական աշխատանքները։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։ Նա նշեց, որ որոնողական աշխատանքները պետք է իրականացվեին Հադրութի, Ջաբրայիլի ու Ֆիզուլիի հատվածներում։
«Այդ հատվածներով Ալիևը գալիս է Շուշի՝ ինձ թվում է, ամենայն հավանականությամբ պատճառը դա է»։
Թադևոսյանը հավելեց նաև, որ դեռևս չգիտեն՝ վաղը կվերսկսվեն որոնողական աշխատանքները, թե ոչ։
Հիշեցնենք, որ երեկ նույնպես ադրբեջանական կողմի պահանջով որոնողական աշխատանքներ չէին իրականացվել, քանի որ շինարարական աշխատանքներ էին ընթանում։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ու կինը՝ Մեհրիբան Ալիևան բերդաքաղաքում են։ Ալիևը Շուշիում բարձրացրել է Ադրբեջանի դրոշ։ Նրանք լուսանկար են հրապարակել Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցուց։
Հավելենք, որ նոյեմբերի 13-ից մինչև հունվարի 13-ը Արցախում հայտնաբերվել է 1230 զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:
00:03 15/01/2021  |  ՔաղաքականԱյսօր Իսլամաբադում տեղի են ունեցել Պակիստանի, Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ բանակցությունները. ընդունված հռչակագիրը վերաբերում է նաեւ Արցախին. Արմեն Աշոտյան
21:47 14/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը փորձում է տարբեր սադրանքների միջոցով Արցախում վախի մթնոլորտ ստեղծել․Տիգրան Աբրահամյան
11:09 13/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում որոնողական աշխատանքների ընթացքում երեկ հայտնաբերվել է 7 զինծառայողի դի.ԱՀ ԱԻՊԾ
21:52 06/01/2021Արդեն 15 օր է Արցախն Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, ոստիկանապետ չունի. Տիգրան Աբրահամյան

Поисковые работы в Арцахе уже второй день приостановлены: причина, по всей вероятности, в визите Алиева в Шуши 01/15/2021   14:27  |  Лента новостей
Поисковые работы в Арцахе сегодня приостановлены. Об этом “ФактИнфо” сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
“Через эти участки Алиев едет в Шуши. Как мне кажется, по всей вероятности, причина в этом”, - заявил он. Тадевосян добавил, что им пока не известно, возобновятся ли завтра поисковые работы.
Напомним, вчера по требованию азербайджанской стороны поисковые работы не проводились из-за строительных работ.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Аливва сегодня посетили город-крепость Шуши. Алиев поднял там азербайджанский флаг. Кроме того, он провел фотосессию с женой и дочерью в Церкви Святого Христа Всеспасителя Казанчецоц. Добавим, что с начала поисков до 13 января были обнаружены тела 1230 военнослужащих и гражданских лиц.