Չպայթած ռազմամթերքի վնասազերծում է նախատեսվում Մարտակերտում, Մարտունու և Ասկերանի մի քանի համայնքներում 01/13/2021   11:00  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ այսօր, օրվա ընթացքում չպայթած և վտանգ ներկայացնող ռազմամթերքի վնասազերծում է նախատեսվում Մարտակերտ քաղաքում և հարակից բնակավայրերում, Մարտունու շրջանի Աշան-Նոր Շեն-Հացի, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ համայնքների տարածքներում:
Պայթյունների ձայներ լսելու դեպքում խուճապի չմատնվել:
«ԱԻ ծառայությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է. անծանոթ առարկաներ կամ զենք-զինամթերք հայտնաբերելու դեպքում, անհապաղ զանգահարել ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն՝
911,101,112 կարճ հեռախոսահամարներին»,-նշված է ԱԻՊԾ հաղորդագրության մեջ:
11:04 11/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀրթիռային և կասետային ռումբերի վնասազերծում է նախատեսվում Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ և Ասկերանի Խնածախ, Այգեստան համայնքների տարածքներում
15:22 09/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում ընթանում են վերանորոգման աշխատանքներ
13:51 09/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական դավաճանության վերաբերյալ հաղորդումը քննարկելու համար վարույթն իրականացնող մարմինը բավարար ջանասիրություն չի ցուցաբերում. Հայրապետյան

Не паникуйте: ГСЧС Арцаха предупредила об обезвреживании неразорвавшихся боеприпасов в Мартакерте и других населенных пунктах 01/13/2021   11:06  |  Лента новостей
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям сообщает, что сегодня в течение дня планируется обезвреживание неразорвавшихся боеприпасов в городе Мартакерте и близлежащих населенных пунктах, в селах Ашан-Нор Шен-Хаци Мартунинского района, а также в селах Айгестан и Хнацах Аскеранского района.
“Если услышите взрывы - не паникуйте”, - заявили в ведомстве.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям еще раз призывает в случае обнаружения незнакомых предметов или боеприпасов, немедленно позвонить в Центр управления кризисными ситуациями по телефону: 911,101,112.
17:41 12/01/2021  |  Лента новостейОколо 700 частных домов будут предоставлены вынужденным переселенцам в Арцахе
16:23 12/01/2021  |  Лента новостейПресс-секретарь президента Арцаха прокомментировал вчерашнюю стрельбу
11:13 12/01/2021  |  Лента новостейПочти 49 тыс. жителей Арцаха вернулись в свои дома
10:42 12/01/2021  |  Лента новостейНе паникуйте: Госслужба по ЧС Арцаха предупредила об обезвреживании неразорвавшихся боеприпасов
09:39 12/01/2021  |  Лента новостейРоссийские миротворцы ведут круглосуточный мониторинг обстановки в Нагорном Карабахе
13:03 11/01/2021  |  Лента новостейРоссийские миротворцы в Арцахе продолжают работы по разминированию местности