Լեռնային Ղարաբաղի հարցով եռակողմ աշխատանքային խմբի առաջին նիստը տեղի կունենա մինչեւ հունվարի 30-ը 01/11/2021   19:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղի հարցով եռակողմ աշխատանքային խմբի առաջին հանդիպումը տեղի կունենա մինչև հունվարի 30-ը։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Համապատասխան համաձայնությունն արտացոլված է Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների կողմից այսօր ստորագրված հայտարարության մեջ։
«Աշխատանքային խումբը մինչև հունվարի 30-ը կանցկացնի առաջին հանդիպումը, որի արդյունքների հիման վրա կկազմվի աշխատանքների հիմնական ուղղության ցանկը»,-նշված է եռակողմ փաստաթղթում։
Աշխատանքային խումբը Ղարաբաղում մինչև մարտի 1-ը երեք երկրների ղեկավարներին կներկայացնի տարածաշրջանում տրանսպորտի զարգացման միջոցառումների իրականացման ժամանակացույցը։
09:29 19/11/2020  |  ՄամուլՄինչեւ դեկտեմբերի 1-ը Մոսկվային ձեռնտու չէ, որ Հայաստանում վարչապետ փոխվի. «Հրապարակ»

Первое заседание трехсторонней рабочей группы по Карабаху пройдет до 30 января 01/11/2021   20:02  |  Лента новостей
Первое заседание трехсторонней рабочей группы по Нагорному Карабаху состоится до 30 января, передает ТАСС. Соответствующая договоренность отражена в опубликованном в понедельник на сайте Кремля заявлении президента Азербайджанской Республики, премьер-министра Республики Армения и президента Российской Федерации.
"Рабочая группа до 30 января 2021 года проведет первое заседание, по результатам которого сформирует перечень основных направлений работы <…>", - говорится в трехстороннем документе.
Рабочая группа по Карабаху до 1 марта представит лидерам трех стран график реализации мероприятий по развитию транспорта в регионе, говорится в заявлении.