Նիկոլ Փաշինյանը հարցաքննության ընթացքում կասի, թե ինչ ճնշումներ են եղել իր կնոջ կողմից. Ղազինյան 01/07/2021   16:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը հրամանատարական կետում գտնվելու իրավունք չուներ եւ ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործի շրջանակներում նա եւս պետք է հարցաքննվի։ Այսօր նման հայտարարությամբ է հանդես եկել «Մեկ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Արթուր Ղազինյանը։
Ա.Հակոբյանի դերակատարության վերաբերյալ հարցը բարձրացրեց զինվորական քննչական վարչության նախկին քննիչը՝ «Ազգային աղետ և վերածնունդ. իրավական բաղադրիչը» խորհրդաժողովում դիմելով Արթուր Ղազինյանին՝ «Արդյո՞ք ներկայացված հանցագործության մասին հաղորդման մեջ անդրադարձ է կատարվել նաև վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձի տիկնոջ դերակատարության հանգամանքին։ Առավել եւս, երբ Փաշինյանը ևս հայտարարել էր, որ Աննա Հակոբյանը մեկնել էր Արցախ՝ բարոյական աջակցություն ցուցաբերելու համար։
Ղազինյանն էլ արձագանքեց՝ նշելով, որ Աննա Հակոբյանը հրամանատարական կետում գտնվելու իրավունք չուներ։ Նա տեղեկացրեց, որ ՀՔԾ-ում երկու անգամ հարցաքննվել է որպես վկա, ներկայացրել այն մարդկանց ցուցակը, որոնք պետք է հարցաքննվեն սույն գործով, այդ թվում՝ Աննա Հակոբյանը։
Ղազինյանը նշեց, որ, երբ կհարուցվի քրեական գործ և Նիկոլ Փաշինյանը կհարցաքննվի, գուցե այդ ժամանակ հենց ինքն էլ ասի, թե ինչ ճնշումներ են եղել իր կնոջ կողմից։
15:59 07/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում կազմաքանդված է իրավապահ համակարգը. Ղազինյան
13:22 07/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիեւը հայտարարել է Հայաստանի տարածքով տրանսպորտային միջանցք ձեւավորելու մասին
12:36 07/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայում կարող են քննարկել Նախիջեւանի միջանցքի հարցը
12:06 07/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայից բժիշկներ են ժամանել Երևան՝ թեստավորելու Մոսկվա մեկնող պաշտոնյաներին
11:26 07/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՊետությունն ու ազգը ինչքան անբախտ ու ձախողակ լինեն, որ Հայաստանը ղեկավարի թերուս զազրախոս հարբեցողը․ Ղազինյան

Жена Пашиняна не имела права находиться на командном пункте; ее также следует допросить - Казинян 01/07/2021   16:49  |  Лента новостей
Анна Акопян, супруга Никола Пашиняна, не имела права находиться на командном пункте, и ее также следует допросить в рамках расследуемого в Специальной следственной службе уголовного дела. С таким заявлением сегодня выступил председатель партии “Одна Армения” Артур Казинян.
Вопрос о роли А.Акопян на конференции по теме “Национальная катастрофа и возрождение: правовая составляющая” поднял бывший следователь военного следственного управления. Обращаясь к Артуру Казиняну, он, в частности, поинтересовался по поводу того, есть ли  в поданном заявлении о преступлении упоминание о роли  супруги лица, занимающего пост премьер-министра, тем более, что Пашинян тоже заявил, что Анна Акопян отправилась в Арцах для оказания моральной поддержки.
В ответ Казинян отметил, что Анна Акопян не имела права находиться на командном пункте. Он сообщил, что дважды был допрошен в ССС в качестве свидетеля, представил список людей, которых следует допросить по этому делу; в их числе и Анна Акопян.
По словам Казиняна, “когда будет возбуждено уголовное дело и Никол Пашинян будет допрошен, может тогда он сам и расскажет, какое давление оказывалось со стороны его жены”.