Հրդեհի կանչ Վանթյան փողոցում․ տարհանվել է 9 քաղաքացի 01/06/2021   12:32  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունվարի 6-ին, ժամը 00:12-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Վանթյան փողոցի տներից մեկի տանիքում։
Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խմբերը։
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Վանթյան փողոցի թվով երեք տան ընդհանուր տանիքում (մոտ 600 քմ)։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 01։09-ին, մարվել՝ 01։35-ին։ Այրվել են Վանթյան փողոցի տներից մեկի ձեղնահարկը՝ մոտ 10 քմ, այնտեղ կուտակած ծառի ճյուղեր՝ մոտ 2 խմ, երկրորդ տան տանիքի փայտյա կառուցատարրերը՝ մոտ 6 գմ և  երրորդ տան տանիքը՝ մոտ 60 քմ։

Крупный пожар вспыхнул в Ереване: эвакуировано 9 граждан(ВИДЕО) 01/06/2021   13:45  |  Чрезвычайное просшествие
Крупный пожар вспыхнул  ночью на крыше одного из домов на улице Вантяна в Ереване.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, сигнал о возгорании поступил в Национальный центр управления в кризисных ситуациях в 00:12 6 января
По вызову “1 БИС” на место происшествия выехали четыре пожарных расчета и оперативные группы отдела организации пожаротушительных и спасательных работ СС Армении.
Выяснилось, что пожар возник на общей крыше трех домов по улице Вантяна площадью порядка 600 кв.м..
Огонь был локализован в 01.09, потушен -  в 01:35. Сгорела мансарда одного из домов на улице Вантяна площадью около 10 квадратных метров, сложенные там ветки деревьев( около 2 кубометров), деревянные балки крыши второго дома площадью около 6 линейных метров и крыша третьего дома площадью около 60 квадратных метров.