Բաքվի բերդում 800-ից ավելի գերի կա.անհետ կորած զինվորի ծնող 01/05/2021   14:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բաքվի բերդում 800-ից ավելի գերի կա։ ՀՀ տեղափոխված 44 հայ գերիների հետ խոսել ենք, այնտեղ երեք հարկ է եղել՝ երկու կորպուս, ամեն մի խցիկում վեց հոգի է եղել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց անհետ կորած զինվորների հարազատներից մեկը։
Նրա խոսքով՝ Բաքվի բերդում գերիների աչքերը փակ տարել են՝ արյան անալիզ վերցնելու համար, որտեղ երեխեքը տեսել են թվեր՝ 97, 160 և այդ ամենը հաշվելու դեպքում 800-ից ավել է լինում։
Նա նշեց, որ Ջեբրայիլի տարածքում ոչ միայն զոհեր ենք ունեցել, այլև՝ գերիներ և այդ տարածքում մարմին չկա։
«Բա էդ 800֊ից ավելն ինչ եղավ, դրա ամենաքիչը կեսը գերի են, թուրքի խոսքից եմ այդպես հասկացել, զոհվածներին էլ փորել, թաղել են»,֊ասաց նա՝ հավելելով, որ պետք է պարզել նաև, թե որտեղ են թաղված։
14:11 05/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլոր բուժհաստատություններում հրաման կա՝ ասում են չունենք անգիտակից երեխա.անհետ կորած զինվորի ծնող
13:57 05/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹող առողջապահության նախարարը գա, իրա վզից կբռնենք, կտանի այնտեղ, որտեղ մեր երեխեքն են.անհետ կորած զինվորի ծնող
13:25 05/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորած զինվորների ծնողները կառավարության դիմաց ակցիա են իրականացնում
12:56 31/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓրկարարական 3 ջոկատ այս պահին Մարտունիում, Մարտակերտում, ինյչպես նաև Ջաբրաիլում իրականացնում է զինվորների որոնողական աշխատանքներ
18:57 28/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԱկանջներիդ օղ արեք ու գիտակցեք.դուք դավաճան եք, դուք հանցակից եք մարդասպանին․ Գեղամ Նազարյան
16:52 28/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎայոց Ձորի մարզից զորակոչված ու անհետ կորած զինվորների ծնողները դիմել են Պուտինին՝ օգնելու գտնել իրենց զավակներին

Более 800 пленных находятся в бакинской тюрьме – родственник без вести пропавшего солдата 01/05/2021   14:56  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Более 800 пленных удерживаются в бакинской тюрьме, заявил один из родственников без вести пропавшего военнослужащего. Он сообщил, что они переговорили с 44-мя пленными, доставленными в Армению. "Там было три этажа, два корпуса. В каждой камере было шесть человек”, - рассказал он.
По его словам, "в бакинской тюрьме пленных с закрытыми глазами вели на анализ крови". Там, как рассказал он, ребята видели цифры - 97, 160, и при подсчете все этих данных получается более 800.
Он отметил, что на территории Мехакавана(Джабраила) у армянской стороны, помимо погибших, были и пленные, и в этой местности тел нет.
“Что стало с теми, которых больше 800 человек? По меньшей мере половина из них в плену. Я понял это со слов турка. А погибших похоронили”, - сказал он, добавив, что надо также выяснить, где они похоронены.