Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումների հետ կապված որևէ արտակարգ միջադեպ չի գրանցվել. ՊՆ-ն հերքում է 12/28/2020   01:37  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցներ հայտնում են Հադրութի Տող գյուղի մոտակայքում հայ և ադրբեջանցի զինվորականների միջև վերսկսված մարտերի մասին։ Հաղորդվում է նաև երկու կողմի զոհերի և վիրավորների մասին։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՊՆ տարածած հաղորդագրությունից:
«Հիշեցնենք, որ Տող գյուղը գտնվում է ադրբեջանական ԶՈՒ ամբողջական վերահսկողության ներքո։
Արցախի ՊԲ-ն խստորեն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը, որևէ ստորաբաժանում տվյալ հատվածում որևէ գործողության չի մասնակցել, ավելին՝ Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումների հետ կապված որևէ արտակարգ միջադեպ չի գրանցվել։
Այդուհանդերձ, հայկական կողմը փորձում է հավելյալ տեղեկություններ պարզել, չբացառելով հավանականությունը, որ գործ ունենք ադրբեջանական տեղեկատվական սադրանքի հետ»։
14:55 27/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊեկինից Երևան է ժամանել բժշկական պարագաներ տեղափոխող երկրորդ ինքնաթիռը
12:37 27/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրանի Միքայել Մինասյանի այսօրվա Ռեքվիեմը չնայեի. Ռուբեն Մելիքյան
22:30 25/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմռկեցուցիչ փաստեր Շուշիում ոստիկանների զոհվելու ողբերգական հանգամանքների մասին
19:21 25/12/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հանուն հայրենիքի ընկած ոստիկանության ծառայողները

Ни одно подразделение Армии обороны Арцаха не участвовало в какой-либо операции у села Тог в Гадруте - Минобороны Армении 12/28/2020   09:13  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Минобороны Армении прокомментировало информацию  о возобновлении боевых действий села Тог в Гадрутского района.
"Ряд азербайджанских СМИ сообщает о возобновлении боев между армяно-азербайджанскими военными у села Тог в Гадруте. Сообщается также о жертвах и раненых с обеих сторон", - говорится в сообщении.
В Минобороны Армении напомнили, что село Тог находится под полным контролем Вооруженных сил Азербайджана.
"Армия обороны Арцаха строго соблюдает режим прекращения огня, ни одно подразделение не участвовало в каких-либо операциях на данном участке. Более того, не было зафиксировано ни одного чрезвычайного инцидента, связанного с подразделениями Армии обороны Арцаха. Тем не менее, армянская сторона пытается получить дополнительную информацию, не исключая вероятность того, что мы имеем дело с азербайджанской информационной провокацией", - говорится в сообщении.