Երեկվա ընթացքում չորս մարմին է դուրս բերվել․ Արսեն Ղուկասյան 12/25/2020   17:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Ջաբրայիլ ու Հադրութ ուղղություններից բացի մյուս ուղղություններում շարունակվում են ողջ մնացած զինծառայողների որոնման աշխատանքները։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը։
«Որոնողական աշխատանքներով զբաղվող խումբն այսօր Մատաղիսի ուղղությամբ է աշխատել, նաև Շուշի են մտել-դուրս եկել քիչ ժամանակով»,-ասաց Արսեն Ղուկասյանը՝ նշելով, որ այսօր աշխատանքները դեռ չեն ավարտվել։
Արսեն Ղուկասյանի խոսքով երեկ ադրբեջանական կողմը թույլ չի տվել շատ ուղղություններով աշխատել․ «Երեկ ողջ մնացածների ուղղությամբ որոնողական աշխատանքներ չեն թույլատրել։ Աշխատանքներն իրականացվել են Հադրութի և Ֆիզուլիի ուղղությամբ։ Երեկվա ընթացքում չորս մարմին է դուրս բերվել»,-ասաց Արսեն Ղուկասյանը։

Вчера были вывезены тела четырех погибших – Арсен Гукасян 12/25/2020   17:40  |  Лента новостей
Помимо джабраильского и гадрутского направлений, на других участках продолжаются поиски военнослужащих, оставшихся в живых. Об этом в беседе “ФактИнфо” сообщил родственник одного из без вести пропавших военнослужащих Арсен Гукасян.
“Группа, занимающаяся поисками, сегодня работала на матагисском направлении, а также они вошли в Шуши, но пробыли тан недолго”, - рассказал Арсен Гукасян, отметив, что сегодняшние поиски еще не завершились.
По словам Гукасяна, вчера азербайджанская сторона не допустила к проведению работ на многих направлениях. “Накануне не позволили вести поиски оставшихся в живых. Работы велись на гадрустском и физулинском направлениях. За вчерашний день были вывезены тела четырех погибших”, - сообщил Арсен Гукасян.