Եթե հանկարծ նոր տարի մտնենք Նիկոլով, մենք այդ գիշերվանից սկսած նույն վճռականությամբ շարունակելու ենք պայքարը.Սաղաթելյան 12/25/2020   15:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Արդեն ավանդույթ է դարձել։ Ամեն ելույթից հետո ինձ ինչ-որ իրավապահ մարմին կանչում է բացատրություն տալու։ Այս անգամ խոսքը վերաբերվում էր ՀՔԾ-ի դիմաց իմ ելույթին, որևէ պարզաբանում չեմ տվել, բացատրություն չեմ տվել, գտնում եմ՝ դրա անհրաժեշտությունը չկա»,- այս մասին ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության դիմաց ասաց ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը, որը հրավիրվել և ներկայացել էր հարցաքննության։ Սաղաթելյանը նշեց, որ շարունակելու է քաղաքական ելույթները, որևէ մեթոդով չեն կարող լռեցնել իրենց պայքարը և հետ պահել։
Հարցին՝ իրատեսակա՞ն է, որ ընդդիմության կանխատեսումներն իրականանան ու վարչապետը ամանորին հրաժարական տա, Սաղաթելյանը նշեց, որ դեռ ամանոր չէ, պայքարը շարունակում են։
«Բոլոր այն կարծիքները, որ պայքարը կարող է մարել, կարող է նահանջել, վստահեցնում եմ՝ նման բան տեղի ունենալ պարզապես չի կարող, քանի այս չարիքի կառավարությունը գոյություն ունի, պայքարն ավելի է թեժանալու։ Հայ մարդը չի կարող հանդուրժել այս չարիքը»,-հայտարարեց Սաղաթելյանը։
Երեկվա նախաձեռնությունը՝ շրջափակել կառավարության շենքը՝ վճռական գործողություն էր, որի նպատակը, բացի նիստը չեղարկելուց, կառավարության շենքը շրջափակման մեջ պահելն էր, ինչն էլ ստացվեց մոտ չորս ժամ։
«Շարունակում եմ պնդել, որ դավաճանի իշխանության ամեն րոպե ավելի մնալը կորուստ է մեր երկրից, ազգային աղետին այլևս հաջորդում է սոցիալ-տնտեսական աղետը, առաջիկայում լուրջ խնդիրներ ենք ունենալու։
Ամեն օր, ամեն ինչ անելու ենք, որ այս մարդը հեռանա։ Ամեն ինչ անելու ենք, որ  2021-ը առանց Նիկոլի լինի։ Եթե հանկարծ նոր տարի մտնենք Նիկոլով, մենք այդ գիշերվանից սկսած նույն վճռականությամբ շարունակելու ենք պայքարը»,- ասաց Սաղաթելյանն ու հավելեց, որ այսօր տեղի են ունենալու անհնազանդության բողոքի ակցիաներ, վրանները հրապարակում ամրանալու են, գլխավոր հրապարակ է տեղափոխվելու նաև կենտրոնական շտաբը և հրապարակը լինելու է շարժման ղեկավարման կենտրոնը։
13:07 25/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԻշխան Սաղաթելյանին կրկին հրավիրել են հարցաքննության
16:24 24/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդը գերության մեջ է պահում ՀՀ կառավարությանը. Սաղաթելյան
17:14 23/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե՝ հայտարարությունների շուրջ բացատրություն տալու
16:36 23/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդդիմադիր գործիչները հրավիրվել են ՔԿ
11:53 23/12/2020  |  ՄեկնաբանությունՄեկ անգամ ևս հայտարարում եմ՝ այս մեթոդներով մեզ լռեցնելն անհնար է։ Սաղաթելյանին ՔԿ են հրավիրել
18:48 22/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե մեր պահանջները չեն բավարարվելու, մենք գիշերը կմնանք հրապարակում.Իշխան Սաղաթելյան
18:54 21/12/2020  |  ՄեկնաբանությունՀամատարած ձախողումների այս տեմպերով մոտ ապագայում բնակչության կեսն աղքատ է դառնալու՝ արագ տեմբերով աճում են գործազրկությունը, ապագայի հանդեպ անորոշության զգացումը.Իշխան Սաղաթելյան
16:47 21/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԱյսօր Սյունիքում մեր հայրենակիցները մեկ անգամ ևս փաստեցին՝ հայը չի կարող համակերպվել հայրենիքի կորստին. Սաղաթելյան
18:18 19/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր սուգը կտևի երկար երկար ու հավերժ, եթե չպայքարենք. Նիկոլն այսօր պղծեց Եռաբլուրը. Իշխան Սաղաթելյան
10:10 17/12/2020  |  ՄամուլԻրավապահ համակարգին հանձնարարված է. առաջիկայում ձերբակալություններ կլինեն «Ժողովուրդ»

Ишхан Сагателян рассказал о своем вызове на допрос и предстоящей борьбе за отставку Пашиняна 12/25/2020   16:35  |  Лента новостей
Меня после каждого выступления правоохранительные органы вызывают на дачу разъяснений; это стало уже традицией, заявил представитель верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”, координатор “Движения за спасение родины” Ишхан Сагателян у здания Главного управления угрозыска Полиции Армении., куда его вызвали на допрос.
“На сей раз речь шла о выступлении напротив здания Специальной следственной службы. Я каких-либо разъяснений не давал, считаю, что в этом нет необходимости”, - сказал Сагателян. Он отметил, что оппозиция продолжит свои политические выступления и что никакими методами ее борьбу не подавить.
Что касается реалистичности прогнозов оппозиции по поводу отставки премьера на Новый год, Сагателян отметил, что пока новый год не наступил, борьба продолжается.
Комментируя мнение о возможном затухании борьбы, Сагателян заверил, что ничего подобного произойти просто не может. По его словам, "пока существует это правительство зла, борьба развернется с новой силой". “Армянин не может смириться с этой напастью”, - заявил Ишхан Сагателян.
“Продолжаю утверждать, что каждая минута правления предателя оборачивается потерями для страны. За национальной катастрофой последует социально-экономический коллапс. Грядут серьезные проблемы. Каждый день мы  будем прилагать все усилия, чтобы этот человек ушел. Мы будем делать все, чтобы 2021 год встретить без Никола. Если мы вступим в новый год с Николом, то мы, начиная с этой ночи с той же решимостью продолжим борьбу”, - заявил Сагателян.
Он добавил, что сегодня пройдут акции неповиновения, на площади палаток станет больше, на главную площадь переместится центральный штаб, и площадь станет центром управления движением.