Ոստիկանությունը ուժեր է կենտրոնացնում Կառավարության շենքի մոտ․ Մելիք Ադամյան փողոցը երկու կողմից փակ է՝ վահաններով պատ են կազմել 12/24/2020   10:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիները կրկին Հանրապետության հրապարակում են: Նրանց օրակարգում է՝ շրջափակել Կառավարության շենքը բոլոր կողմերից։  Ոստիկանական մեծ թվով ուժեր պատ են կազմել շենքի դիմաց։ Մելիք Ադամյան փողոցը երկու կողմից փակ է։ Այստեղ նույնպես  ոստիկանական ուժեր են կուտակվել։
Քաղաքացիներն այս ակցիայով ցանկանում են տապալել կառավարության հերթական նիստն ու Նիկոլ Փաշինյանին թույլ չտալ մուտք գործել շենք։
Դաշնակցության ներկայացուցիչ Գեղամ Մանուկյանը դեռևս նախօրեին տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ ասել էր, որ կառավարության նիստերը վաղուց արդեն «կոպեկի արժեք» չունեն, չպետք է կայանա կառավարության նիստը, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը  պետք է զրկվի իբրև վարչապետ կառավարության նիստ անելու հնարավորությունից։
Հանրապետության հրապարակում շարունակում են հավաքված մնալ քաղաքացիները։ Տեղում են նաև վարչապետի հրաժարականի պահանջով հրապարակում գիշերող քաղաքացիների վրանները։
14:17 22/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Հակոբյանը պաշտոնավարումը դադարեցրել է ծառայողական հարաբերություններում ծագած խնդիրների պատճառով. ոստիկանություն
10:01 22/12/2020  |  ՄամուլՈստիկանությունն էլ է սկսել չենթարկվել «Հրապարակ»
17:11 16/12/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՄիասին հակազդենք թրաֆիքինգին․ թեմատիկ անդրադարձ
17:08 15/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները պատասխանել են, թե ինչու են «Երկիր Մեդիա» ՀԸ-ի օպերատորի նկատմամբ ուժ կիրառել
12:12 10/12/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՈստիկանապետի հանձնարարությամբ ծառայողական քննություն է սկսել
13:51 09/12/2020  |  ՎերլուծություններԳաղափարակից երիտասարդների դեմ՝ չափից ավելի կերած-խմած ոստիկաններ և իշխանական սադրիչներ
10:43 09/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎերջին 5 օրվա ընթացքում ոստիկանության կադրային քաղաքականության վարչությունում կազմվել է 5 նյութ
09:49 04/12/2020  |  ՄամուլՈրտեղի՞ց այսքան ոստիկան հայտնվեց մեր երկրում, ո՞ւր էին նրանք 2018-ի դեպքերի ժամանակ. «Հրապարակ»

Полиция Армении стягивает силы к зданию правительства: протестующие пытаются сорвать заседание кабмина 12/24/2020   10:44  |  Лента новостей
Граждане, требующие отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении, вновь собрались на Площади Республики в центре Ереване, чтобы заблокировать подступы к зданию правительства со всех сторон.
Сюда стянуты крупные силы Полиции. Стражи порядка выставили плотный кордон, чтобы граждане не смогли прорваться в здание правительства. Улица Мелика Адамяна перекрыта с двух сторон. Данной акцией протестующие пытаются преградить путь Пашиняна в здание правительства и сорвать заседание кабмина.
Представитель АРФ “Дашнакцутюн” Гегам Манукян еще на состоявшемся накануне митинге заявил, что заседания правительства уже давно гроша ломаного не стоят. По его словам, заседание кабмина не должно состояться, а Пашинян должен лишиться возможности войти в здание правительства в качестве премьера.
Тем временем к главной площади подтягиваются демонстранты. Там же по-прежнему установлены палатки, где ночуют граждане, требующие отставки Пашиняна.