Վոլոդինը Ղարաբաղում իրավիճակի կարգավորումը համարել է Պուտինի կայացրած կարևոր որոշումներից մեկը 12/24/2020   17:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների հետ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում ռազմական գործողությունների դադարեցումը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի կայացրած ամենակարևոր որոշումներից էր, ինչը թույլ տվեց խուսափել մեծ ողբերգությունից։ Այս մասին հայտարարել է Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Այդ որոշումը հնարավորություն տվեց խուսափել արյունահեղությունից և փրկել մարդկային կյանքեր»,-նշել է Պետդումայի խոսնակը։
Նրա խոսքով, եթե այդ համաձայնագիրը չստորագրվեր, ապա Ռուսաստանն «անմիջապես հարևանությամբ» հսկայական խնդիրներ կունենար։
«Մարդիկ կմահանային և ողբերգությունն ավելի լուրջ ընթացք կստանար։ Շնորհիվ նրա, որ նախագահը կարողացավ հակամարտող կողմերին բանակցային սեղան վերադարձնել և նման որոշումներ կայացնել, այսօր մենք խոսում ենք իրավիճակի կարգավորման, խաղաղ գործընթացի մասին։ Դա շատ կարևոր է և՛ մեր երկրի, և՛ այն քաղաքացիների կյանքի համար, որոնց վտանգ էր սպառնում»,-ընդգծել է Վոլոդինը։
20:38 23/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսական կողմն ապացույցներ ունի՝ Արցախում հակառուսական տրամադրությունները հրահրվում են Փաշինյանի կողմից՝ նախկին խորհրդականի միջոցով
11:10 23/12/2020  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ
18:58 17/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը գնահատել է Ղարաբաղում ռուսական զորակազմն ավելացնելու հնարավորությունը
17:14 17/12/2020  |  Միջազգային լրահոսՉեմ կարծում, թե տեղի ունեցածը կապված է արտաքին միջամտության հետ. Պուտինը՝ ԼՂ իրավիճակի մասին
15:50 17/12/2020  |  Միջազգային լրահոսՊուտին․ Էրդողանը խոսքի տեր մարդ է, պոչ չի խաղացնում
19:40 10/12/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Էրդողանը խոսել է Ղարաբաղում հակամարտության կարգավորման գործընթացում Պուտինի դերի մասին
21:37 09/12/2020  |  Քաղաքական«Նիկոլ Փաշինյանի պլանները՝ հանձնել ողջ Արցախը, կասեցրել է Վլադիմիր Պուտինը». ռազմական փորձագետ
17:53 07/12/2020  |  Միջազգային լրահոսՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Անգելա Մերկելը քննարկել են ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակը

Спикер Госдумы РФ назвал урегулирование ситуации в Карабахе одним из важнейших решений Путина 12/24/2020   17:58  |  Лента новостей
Достижение договоренностей с руководителями Азербайджана и Армении о полном прекращении боевых действий в зоне нагорнокарабахского конфликта стало одним из самых важных решений, принятых президентов РФ Владимиром Путиным, и позволило избежать трагедии. Об этом, как передает ТАСС, в четверг заявил спикер Госдумы Вячеслав Володин, подводя итоги осенней сессии.
"Среди важнейших решений, принятых президентом, было достижение договоренностей с руководителями Азербайджана и Армении о полном прекращении боевых действий в зоне карабахского конфликта. Это позволило остановить кровопролитие и сохранить человеческие жизни, удалось предотвратить трагедию", - отметил Володин.
По его словам, если бы эти соглашения не были подписаны, то Россия получила бы "в непосредственной близости огромную проблему". "Но самое главное - люди могли погибнуть, трагедия разыгралась бы очень серьезная. Именно благодаря тому, что президент смог посадить за стол переговоров противоборствующие стороны и выйти на эти решения, сегодня мы говорим об урегулировании ситуации, о мирных процессах. Это очень важно и для нашей страны, и для жизни граждан, которым угрожала опасность", - подчеркнул Володин.