Երևան-Գորիս ճանապարհին ավտովթարի հետևանքով զինծառայող է մահացել. Արցախի ՊՆ 12/11/2020   12:24  |  Արտակարգ պատահարներ
Դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, Երևան-Գորիս ճանապարհին տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով, մահացել է ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի զինծառայող, 2001թ. ծնված Վրեժ Համլետի Մարտիրոսյանը:  Այս մասին հայտնում են ԱՀ պաշտպանության նախարարությունից։
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:
14:45 22/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ զորամասերից մեկում ժամկետային զինծառայող է մահացել. ՊՆ
10:48 28/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎաշինգտոնի հայկական եկեղեցում Տավուշում զոհված զինվորականների համար հոգեհանգստի աղոթք է մատուցվել
13:39 27/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի գնդակից զոհված Աշոտը Միքայելյանը 29 տարեկան էր, ամուսնացած
12:07 27/07/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի դիպուկահարի կողմից արձակված կրակոցից զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
21:13 18/07/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայտնաբերվել է 20-ամյա ժամկետային զինծառայող՝ հրազենային վնասվածքով. Հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է

Военнослужащий скончался в результате ДТП на трассе Ереван-Горис – Минобороны Арцаха 12/11/2020   12:35  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло на трассе Ереван-Горис 9 декабря вечером в районе 20:40. Как сообщает Министерство обороны Республики Арцах,  в результате ДТП погиб военнослужащий одной из дислоцированных на южном направлении воинских частей Армии обороны Вреж Гамлелтович Мартиросян(2001 года рождения).
“Министерство обороны Арцаха разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку семьям, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего”, - говорится в сообщении.
11:44 12/04/2019  |  Лента новостейВ Минобороны Армении рассказали о состоянии военнослужащих, пострадавших в ДТП
15:45 21/12/2017  |  Чрезвычайное просшествиеВоеннослужащий-контрактник погиб в ДТП на востоке Армении