Վազգեն Մանուկյանն իր անցած ճանապարհով և ունեցած փորձով կարող է նստել բանակցային սեղանի շուրջ. Վանեցյան 12/03/2020   16:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վազգեն Մանուկյանն ունի այն փորձառությունը, անցած ճանապարհը, որն այս դժվար պահին պետք է։ Այս մասին քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Վազգեն Մանուկյանը վարչապետ ընտրվելու դեպքում կասեցնելու է իր կուսակցական պատկանելությունը, գործունեությունը, լինելու է ապակուսակցական վարչապետ և որոշակի ժամանակ անց պարտավորվելու է անցկացնել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ, որին ինքը չի մասնակցելու և չի աջակցելու որևէ քաղաքական ուժի։ Դա հիմնական այն պատճառներից էր, որ մեզ թույլ տվեց որոշում կայացնել և առաջադրել Վազգեն Մանուկյանի թեկնածությունը»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Վերջինս նշեց, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին իրենք անպայման մասնակցելու են և ինչպես բոլոր քաղաքական ուժերը, ձգտելու են հավաքել մեծամասնության ձայները։
Հարցին՝ արդյոք Վազգեն Մանուկյանն այն թեկնածուն է, ում այս անցումային փուլում ժողովուրդը կարող է վստահել՝ հաշվի առնելով նրա հետ կապված հակասական կարծիքները, Արթուր Վանեցյանը նշեց, որ աշխարհում անթերի մարդ չկա. «Վազգեն Մանուկյանը ի՞նչ է, կոռուպցիոնե՞ր է, թալանչի՞ է։ Վազգեն Մանուկյանը մի մարդ է, որը եղել է Հայաստանի երրորդ Հանրապետության առաջին վարչապետը, եղել է «Ղարաբաղ» կոմիտեի ղեկավարը, բանակաշինության մեջ ունեցել է ամենամեծ լուման։ Վազգեն Մանուկյանի Պաշտպանության նախարար դառնալուց հետո մեր բանակը դարձել է կանոնավոր բանակ, ունեցել ենք զինված ուժեր։ Վազգեն Մանուկյանն իր անցած ճանապարհով և ունեցած փորձով կարող է նստել բանակցային սեղանի շուրջ և լուծել Հայաստանի առջև ծառացած այն դժվարագույն խնդիրները, որոնց մեջ հայտնվել ենք»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
14:07 01/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ու իր թիմը 2,5 տարի մեթոդաբար ավերել են հայ-ռուսական հարաբերությունները. Վանեցյան
17:44 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՋուր ծեծոցու ժամանակ այլևս չկա, այդ նախկինների թեզն իրեն սպառած քարոզչական փուչիկ է. Ա.Վանեցյան

Артур Ванецян объяснил, почему оппозиция предложила кандидатуру Вазгена Манукяна на пост премьера Армении 12/03/2020   16:42  |  Политика
Бывший премьер-министр и экс-глава Минобороны Армении Вазген Манукян обладает опытом, в котором страна нуждается в этот трудный период. Об этом заявил председатель партии “Отечество” Артур Ванецян в беседе с журналистами.
“В случае избрания Вазгена Манукяна премьер-министром он приостановит свою партийную деятельность. Он станет беспартийным премьером и спустя некоторое время возьмет на себя обязательство по проведению парламентских выборов, в которых он не примет участие и не окажет поддержки ни одной из политических сил. Это стало одной из основных причин, которая позволила нам принять решение и выдвинуть кандидатуру Вазгена Манукяна”, - пояснил Ванецян.
Лидер партии “Отечество” заявил о намерении его политсилы принять участие в парламентских выборах. По его словам, как и все политсилы, их партия также будет стремиться заручиться поддержкой большинства.
Отвечая на вопрос о том, является ли в действительности Вазген Манукян тем кандидатом, которому народ может оказать доверие в этот переходный период, с учетом противоречивых мнений, Артур Ванецян заявил, что в мире нет безупречных людей.
“Разве Вазген Манукян коррупционер, разве он грабитель? Вазген Манукян – это человек, который был первым премьер-министром третьей Республики Армения, руководителем Комитета “Карабах”, внес наибольший вклад в дело армейского строительства. После того, как Вазген Манукян занял пост министра обороны, наша армия стала регулярной... Вазген Манукян ввиду его пройденного пути и опыта может сесть за стол переговоров и решить стоящие перед Арменией наисложнейшие задачи”, - считает Артур Ванецян.