Նիկոլ Փաշինյանը ո՛չ երկրի ղեկավարն է, ո՛չ էլ պետության գլուխը. Հայկ Հովհաննիսյան 12/03/2020   14:27  |  Մեկնաբանություն
ԲԴԽ նախկին անդամ Հայկ Հովհաննիսյանը, որը դատական համակարգի միակ ներկայացուցիչն էր, որ ժամանակին արդարացնում էր դատարանների մուտքներն արգելափակելու Նիկոլ Փաշինյանի ապօրինի կոչը, այսօր ֆեսբուքում գրել է.
«Նիկոլ Փաշինյանը ո՛չ երկրի ղեկավարն է, ո՛չ էլ պետության գլուխը։ Նա պարզապես գործադիր իշխանության` կառավարության ղեկավարն է, այն էլ դժբախտ ու դժգույն ներկայով և ոչ նախանձելի քաղաքական վախճանով։ Ավաղ, գործող սահմանադրությունը վարչապետի ձեռքում շատ մեծ իշխանություն է կենտրոնացրել։ Քաղաքականապես չհասունացած ազգաբնակչության պարագայում այս մարտահրավերին մենք առերեսվում ենք ամեն րոպե։ Սա պետք է նկատի ունենալ ապագայում` սահմանադրությունը բարելավելիս»:
15:22 23/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ անդամ Հայկ Հովհաննիսյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցի քննարկումը հետաձգվեց
19:12 19/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ անդամ Հայկ Հովհաննիսյանը հատուկ կարծիքում գնահատականներ է հնչեցրել ՍԴ-ի ու ՍԴ նախագահի վերաբերյալ. Պետք չէ Հռոմի Պապից ավելի կաթոլիկ լինել, - ասում է նա
20:16 17/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ անդամ Հայկ Հովհաննիսյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը ԲԴԽ օրակարգում
17:56 11/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ անդամ Հայկ Հովհաննիսյանը կշարունակի պաշտոնավարել
12:14 11/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ-ն չի համապատասխանում դատական խորհուրդների միջազգային լավագույն փորձին․ Հայկ Հովհաննիսյան
16:08 20/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատարանների բնականոն գործունեության խաթարում չկա. ԲԴԽ անդամ
12:05 09/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ անդամ Հայկ Հովհաննիսյանը հետ է վերցրել դատական հայցն ընդդեմ փաստաբան Երվանդ Վարոսյանի

Пашинян не является ни руководителем страны, ни главой государства – экс-член ВСС Армении 12/03/2020   14:44  |  Комментарий
Бывший член Высшего судебного совета Армении Айк Ованнисян, который был единственным представителем судебной системы, который в свое время оправдывал незаконный призыв Никола Пашиняна к блокированию зданий судов на своей странице в Facebook пишет:
“Никол Пашинян не является ни руководителем страны, ни главой государства. Он просто глава исполнительной власти – правительства, да и то с несчастным и бесцветным настоящим и незавидным политическим концом. Увы, действующая Конституция сосредоточила в руках премьер-министра очень большую власть. В случае с политически незрелым населением мы сталкиваемся с этим вызовом каждую минуту. Это следует учесть на будущее при усовершенствовании Конституции”.