Խաղաղապահների աջակցությամբ՝ Ստեփանակերտի եւս մեկ դպրոցում դասերը վերսկսվել է 12/03/2020   10:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ստեփանակերտի եւս մեկ դպրոցում ռուսական խաղաղապահ ստորաբաժանումների աջակցությամբ վերսկսվել է ուսումնական գործընթացը: Նախօրեին սակրավորներն ավարտել են ականազերծումը հանրակրթական հաստատության շրջանում, օգնություն ցուցաբերել վերանորոգման հարցում և աջակցել դպրոցին անհրաժեշտ գույքով և սարքավորումներով ապահովելու հարցում:
Լեռնային Ղարաբաղի այլ բնակավայրերում նույնպես աշխատանքներ են տարվում քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վերականգնման ուղղությամբ։ Այս պահին ռուս զինվորական ինժեներները ականազերծել են ավելի քան 34 հա տեղանք, շուրջ 12 կմ ճանապարհ, ստուգել են ավելի քան 110 տուն եւ սոցիալական օբյեկտներ, հայտնաբերել եւ վնասազերծել 1077 պայթուցիկ առարկա:

Еще в одной школе Степанакерта возобновился учебный процесс(ВИДЕО) 12/03/2020   10:59  |  Лента новостей
При содействии российских миротворческих подразделений возобновляется учебный процесс в школах Арцаха. Звонок прозвенел еще в одной школе города Степанакерта. Об этом сообщает Департамент информации и массовых коммуникаций Минобороны РФ.
Накануне российские военнослужащие полностью завершили разминирование в районе общеобразовательной школы № 8 в Степанакерте, оказали помощь в проведении ремонтных работ в образовательном учреждении и обеспечили безопасность при снабжении необходимым учебным имуществом и оборудованием.
Всего в Арцахе военными инженерами разминировано более 34 гектаров местности, около 12 километров дорог, проверено более 110 домов и социальных объектов, обнаружено и обезврежено 1077 взрывоопасных предметов.