Անցումային կառավարության միասնական թեկնածուն Վազգեն Մանուկյանն է. պաշտոնապես հայտարարվեց 12/03/2020   15:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի ընդդիմադիր դաշտի 17 կուսակցություններ,  հրավիրել են խորհդի նիստ  և որոշել, որ պետք է ստեղծվի Հայրենիքի փրկության ազգային շարժում:
Իսկ այսօր արդեն տեղի է ունեցել Հայրենիքի փրկության շարժման խորհրդի նիստը, որի ժամանակ որոշում կայացվեց միասնական թեկնածու հայտարարել Վազգեն Մանուկյանին։
Շաբաթ օրը հանրահավաքի ժամանակ Վազգեն Մանուկյանը հանդես կգա ելույթով: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:

Оппозиция назвала имя единого кандидата на пост премьер-министра переходного правительства Армении 12/03/2020   16:10
17 оппозиционных партий Армении созвали заседание, по итогам которого приняли решение о создании национального движения по спасению Родины.
Как сообщил председатель АРФ “Дашнакцутюн”, сегодня было созвано заседание совета движения по спасению родины, в ходе которого политсилы определились с единым кандидатом на пост премьер-министра правительства переходного периода: им стал Вазген Манукян.