ԱԱԾ ֆունկցիաները և կարողություններն անհրաժեշտ են մեկ այլ՝ դավաճան-կապիտուլյանտների շարժառիթները պարզելու գործում. Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակ 12/02/2020   13:17  |  Մեկնաբանություն
Հանրահայտ փաստ է, որ Նախագահ Քոչարյանը հազարավոր կողմնակիցներ ունի, որոնք հայրենասեր, քաղաքականապես ակտիվ մարդիկ են և մշտապես մասնակցում են բողոքի տարբեր գործողությունների և հանրահավաքների։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել են ՀՀ երկրորդ Նախագահի գրասենյակը.
«Ինչպես հայտնի է, այսօր ՀՀ ԱԱԾ-ն, բառացիորեն արտատպելով Փաշինյանի խոսնակի հին տեքստերից մեկը, մի հաղորդագրություն է տարածել, ուր ազդարարել է Կառավարության շենքի դիմաց բողոքի գործողությունների մասնակիցների մեջ Նախագահ Քոչարյանի կողմնակիցներին հերոսաբար հայտնաբերելու մասին։
Հարկ ենք համարում նշել, որ նման հայտնագործություն անելու համար պետք չէ ԱԱԾ լինել։ Հանրահայտ փաստ է, որ Նախագահ Քոչարյանը հազարավոր կողմնակիցներ ունի, որոնք հայրենասեր, քաղաքականապես ակտիվ մարդիկ են և մշտապես մասնակցում են բողոքի տարբեր գործողությունների և հանրահավաքների։ ԱԱԾ ֆունկցիաները և կարողություններն անհրաժեշտ են մեկ այլ՝ դավաճան-կապիտուլյանտների շարժառիթները պարզելու գործում։։
Մի՛ հապաղեք։
ՀՀ երկրորդ Նախագահի գրասենյակ
12:58 01/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանին կանչել են Մոսկվա. Mediaport
09:38 01/12/2020  |  ՄամուլՌոբերտ Քոչարյանի դիմումները ՍԴ-ն մերժել է. «Հրապարակ»
20:59 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀաջորդ գլխավոր դատախազը պետք է մտածի, թե գործադիր իշխանության ղեկավարի ո՞ր լիազորությունից է բխում դատական պրոցեսին միջամտությունը. Խուդոյան
12:51 30/11/2020  |  Մեկնաբանություն«Լավ սպասի Քոչարյանի անձնագիրը հետ տամ, բայց մի հատ թող ստուգեն կարողա՞ կորոնավիրուսա». Գոհար Մելոյանը՝ Փաշինյանի գրառման մասին
11:07 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍուտն ու նենգափոխումն անբաժան են Նիկոլից. Վիկտոր Սողոմոնյան
10:11 30/11/2020  |  ՄեկնաբանությունԻնչու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը և Ռոբերտ Քոչարյանը չմեկնեցին Մոսկվա. Փաշինյանը պարզաբանում է

“Для такого "открытия" не нужно быть спецслужбой”: в офисе Кочаряна отреагировали на заявление СНБ 12/02/2020   13:45  |  Лента новостей
Офис второго президента  Армении Роберта Кочаряна отреагировал на сегодняшнее заявление Службы национальной безопасности об участии сторонников экс-главы государства в беспорядках в ночь на 10-ое ноября.
“Как известно сегодня СНБ, скопировав дословно один давних текстов пресс-секретаря Пашиняна распространил релиз, возвестив о героическом обнаружении сторонников президента Кочаряна среди участников акций протеста перед зданием правительства”, - говорится в сообщении офиса второго президента.
В офисе Роберта Кочаряна считают необходимым отметить, что для такого "открытия" не нужно быть спецслужбой.
“Общеизвестный факт, что у Кочаряна тысячи сторонников, которые являются патриотами, политически активными лицами и всегда участвуют в различных акциях протеста и митингах. Функции и возможности СНБ нужны для другого – выявления мотивов предателей-капитулянтов. Не медлите", - говорится в сообщении.