Վայ Նիկոլ ... Փաստորեն դատարանում անձնագիր տալ-չտալու հարցն էլ ես դու կարգավորում, մեր լեգիտիմ ընկեր. Վարոսյան 11/30/2020   12:47  |  Մեկնաբանություն
Վայ Նիկոլ ... Փաստորեն դատարանում անձնագիր տալ-չտալու հարցն էլ ես դու կարգավորում, մեր լեգիտիմ ընկեր։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի գրառմանը։
«Վայ Նիկոլ...
Փաստորեն դատարանում անձնագիր տալ-չտալու հարցն էլ ես դու կարգավորում, մեր լեգիտիմ ընկեր...
Բայց ստեղ կարևոր է այլ բան` լավ իմանալով, որ պաշտոնաթող նախագահները կարան անգամ քո հանդիպումները կազմակերպեն Մոսկվայում ու ոչ դու իրանցը (քանի որ պետության ղեկավար չդարձար), այդպես էլ պետական մանդատ չես տրամադրել, որ պետության անունից բանակցեն։
Ու անհասկանալի է, թե այս ստերով շաղախված ինքնախոստովանական ցուցմունքներն ինչո՞ւ ես գրում, չէ՞ որ հասկացողները հասկանում են, իսկ չհասկացողների ժամանակներն անցնում են»,- գրել է Վարոսյանը։
12:10 14/09/2020  |  ՄեկնաբանությունԻջևանի դիմակները պետական փողերով պատվիրեցին, ... բայց ասեցին՝ դուք ձեր դիմակներով պիտի գաք. Վարոսյան
19:27 09/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Գրիգորյանի գործը հետևանք է Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդման. Վարոսյան
17:37 09/09/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՊնդում եմ, որ քրեական գործի վարույթը ենթակա է կարճման. Վարոսյան
16:28 22/08/2020  |  ՄեկնաբանությունՆման քայլով նաև չլուծված խնդիրների բեռ են ավելացնելու պետության վրա. Վարոսյան
11:15 04/08/2020  |  ՄեկնաբանությունԹուրքիայի հետ ախպերություն անելու, խաղաղ երջանիկ ապրելու հեքիաթը Հայաստանում փողով տարածողներով ապագայում կզբաղվեն դրա համար ստեղծված մարմինները. Վարոսյան
10:27 30/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբան Երվանդ Վարոսյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթը կարճվել է
20:59 12/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրամ Վարդանյանն այդպես էլ մինչ օրս որևէ իրավապահ մարմին ներկայանալու ծանուցագիր չի ստացել. Երվանդ Վարոսյան
16:52 27/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՍԴ-ի շուրջ տեղի ունեցող գործընթացներն արդեն իսկ ապալեգիտիմացրել են իշխանությունը Հայաստանում. Երվանդ Վարոսյան

"Вай, Никол…": адвокат отреагировал на запись Пашиняна о возвращении паспорта Кочаряну 11/30/2020   13:06  |  Комментарий
Адвокат Ерванд Варосян прокомментировал утреннюю запись премьер-министра Армении Никола Пашиняна, в которой говорится о возвращении второму президенту РА Роберту Кочаряну паспорта.
“Вай, Никол…Фактически и вопрос с выдачей паспорта или отказом в его выдаче решаешь ты, наш легитимный друг. Но здесь есть одна важная вещь. Прекрасно зная о том, что экс-президенты могут тебе организовать в Москве встречи, а не ты им (поскольку ты так и не стал главой государства), так и не выдал им государственного мандата на ведение переговоров от имени государства”, - написал Варосян.
“И непонятно, зачем тебе понадобилось писать эти сдобренные враньем признательные показания. Ведь понятливые понимают, а время непонятливых проходит”, - добавил Варосян.
Ранее Пашинян об обсуждениях перед несостоявшимся визитом Тер-Петросяна и Кочаряна в Москву в период войны. В частности, в ходе обсуждений речь зашла о паспорте Кочаряна, который находился в суде.
“Я сказал, пусть они подадут в суд ходатайство, я попрошу, чтобы сторона обвинения не возражала против возвращения паспорта. Так и случилось. Суд вернул Кочаряну паспорт, но Тер-Петросян и Кочарян так и не отправились в Москву", - написал Пашинян.