Հայաստանում և այտեղից դուրս կան մարդիկ և խմբեր, որոնք փորձում են պատերազմը տեղափոխել Հայաստանից ներս.Փաշինյան 11/27/2020   14:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը հանդես է եկել հերթական տեսաուղերձով, որում նա նշել է՝ Հայաստանում և Հայաստանից դուրս կան մարդիկ և խմբեր, որոնք փորձում են անիշխանության տպավորություն ստեղծել.
«Հատկապես վերջին օրերին մենք տեսնում ենք, որ ներհայաստանյան հանրահայտ խմբեր, արտաքին ուժերին համընթաց, մեր ազգային հպարտության և արժանապատվության խոցերը բորբոքելը դարձրել են իրենց հիմնական անելիքը: Երեկ խրախճանք էին նախաձեռնել այն ստահոդ լուրերի ֆոնին, թե ՀՀ կառավարությունը Գեղարքունիքի մարզից տարածքներ է զիջել Ադրբեջանին: Նման պահվածքը գուցե ունենա բացատրություն, նման պահվածքի քննադատությունը գուցե ունենա հակադարձում»,-նշեց ՀՀ վարչապետը:
«Ոմանք ալիքի մեջ ընկնելով՝ ոչ մի չարամիտ բան նկատի չեն ունեցել, բայց այս ամենի տակից պետք է դուրս բերենք այդ խրախճանքը նախաձեռնողների հիմնական նպատակը: Հայաստանում և այտեղից դուրս կան մարդիկ և խմբեր, որոնք փորձում են քաոս սերմանել մեր երկրում, նրանք ուզում են պատերազմը տեղափոխել Հայաստանից ներս, ավտոմատների և հանցավոր խմբերի գործադրմամբ՝ երկիրը դնել ազատ անկման վիճակում՝ որպես փրկիչ իրենց վերադարձը ապահովելու համար:
Ուզում եմ հստակ ասել, մենք սա թույլ չենք տալու, ոչ թե նրա համար որ իշխանությունից կառչած ենք, այլ որովհետև դա չի ուզում ՀՀ քաղաքացին, որի հպարտությունը խոցված է, բայց ոչ ոչնչացված»,-ասել է Փաշինյանը:
12:01 27/11/2020  |  ՄեկնաբանությունՀՀ վարչապետը հանդես կգա հեռուստաուղերձով
10:38 27/11/2020  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետն անհետ կորածների և գերեվարվածների հարազատների հետ կլինի մշտական կապի մեջ
00:05 27/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքերն եկան մտան Սոթքի հանք ու ծիծաղելով ասացին՝ передайте привет Пашиняну. Սոթքի աշխատակիցներ
23:49 26/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ռուսական կողմից նախապես ձեռնարկվել էին անվտանգային միջոցառումներ՝ տարածքի պաշտպանության համար. ԳՇ պետի տեղակալ

В Армении и за ее пределами есть люди, которые пытаются сеять хаос в стране - Пашинян 11/27/2020   14:41  |  Лента новостей
Никол Пашинян выступил с телевизионным обращением, в котором заявил, что в Армении и за ее пределами есть люди и группы лиц, которые пытаются создать впечатление безвластья в стране.
“Особенно в последние дни мы видим, что известные круги в Армении параллельно с внешними силами стремятся разбередить наши раны. Накануне они затеяли пир на фоне тех ложных слухов о том, что правительство РА уступила какие-то территории Гегаркуникской области Азербайджану. У такого поведения может быть объяснение, критика такого поведения может иметь контраргументы”, - сказал премьер.
“Некоторые, попав под эту волну, возможно, ничего злонамеренного не имели в виду, но мы должны выделить из этого основную цель инициаторов этой пирушки. В Армении и за ее пределами есть люди, которые пытаются сеять хаос в стране. Они хотят перенести войну на территорию Армении. С использованием автоматов и преступных группировок они хотят обречь страну на состояние свободного падения, чтобы обеспечить свое возвращение в качестве спасителя”, - сказал он.
Пашинян отметил, что действующая власть этого не допустит.
“Не из-за того, что мы цепляемся за власть, а потому, что этого не хочет гражданин РА, чья гордость уязвлена, но не сокрушена”, - сказал Пашинян.