ՀՀ և Ադրբեջանի ԶՈՒ միջև տեղի է ունեցել ժամանակավոր մարտական հենակետերի փաստացի տեղակայման կետերի հստակեցում 11/27/2020   12:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտական հերթապահության իրականացման նպատակով նոյեմբերի 27-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի զինված ուժերի միջև տեղի է ունեցել ժամանակավոր մարտական հենակետերի փաստացի տեղակայման կետերի հստակեցում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Պետական սահմանի սահմանագծումը և սահմանազատումը տևական, համալիր գործընթացներն են, որոնք իրականացվում են պետությունների միջև ձևավորվող համատեղ միջգերատեսչական հանձնաժողովների և աշխատանքային խմբերի կողմից՝ միջպետական բանակցությունների ճանապարհով, որի արդյունքում կնքվում է համապատասխան միջազգային փաստաթուղթ»,- նշված է ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

МИД Армении выступил с комментарием в связи со вчерашним инцидентом на Сотском золоторудном месторождении 11/27/2020   12:35  |  Лента новостей
Министерство иностранных дел Армении выступило с комментарием в связи со вчерашним инцидентом на Сотском золоторудном месторождении.
В МИД Армении сообщили, что с целью несения боевого дежурства 27 ноября между ВС Армении и Азербайджана состоялось уточнение местоположения пунктов фактического дислоцирования временных боевых опорных пунктов.
"Делимитация и демаркация государственной границы – длительные и комплексные процессы, которые осуществляются формируемыми между государствами совместными межведомственными комиссиями и рабочими группами путем ведения межгосударственных переговоров, в результате чего заключается соответствующий международный документ", - говорится в заявлении.