Արցախը հանձնած գերագույն դավաճանն ինձ մեղադրանք առաջադրեց. Միհրան Հակոբյան 11/26/2020   16:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՔԿ Երեւանի քննչական վարչությունում այսօր մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Քառյակ մեդիայի» համահիմնադիր Միհրան Հակոբյանին՝ օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելու եւ անցկացնել ու համար՝ ՀՀ ՔՕ 225.1-րդ հոդվածի հատկանիշներով։
Այդ մասին Մ.Հակոբյանը հայտնել է ֆեյսսբուքյան ուղիղ եթերում՝ նշելով, որ մեղադրանքը չի ընդունում։
«Հավաքը կազմակերպիչ չի ունեցել։ Սա շարունակությունն է այն գործողությունների, որ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին շրջանում գործածում է այն մարդկանց նկատմամբ, որոնք հստակ դիրքորոշում են հայտնում, բարձրաձայնում են, որ ինքը պետական դավաճան է, 5 հազարից ավելի զոհ է տվել, հանձնել է Արցախը եւ ստորացրել է հայ մարդու պատիվը»,- նշել է Հակոբյանը։
«Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել է, որ Արցախի հողերի մի մասը Ադրբեջանին հանձնելու Փաշինյանի ստորագրած հայտարարությունից հետո բողոքի ակցիաներ են սկսվել Հայաստանում՝ պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։ Իշխանությունները բողոքի ակցիաները ճնշելու համար անցել են բիրտ գործողությունների. Հարյուրավոր հասարակական, քաղաքական գործիչներ բերման են ենթարկվել, Քննչական կոմիտեում, ՀՔԾ-ում հարուցվել են քրեական գործեր՝ հողերը հանձնելու դեմ բողոքող քաղաքացիների ակցիաների առթիվ, որի շրջանակներում մեղադրանք են առաջադրվել մի շարք քաղաքական գործիչների՝ Արթուր Վանեցյանին, Իշխան Սաղաթելյանին, Արսեն Բաբայանին, Գեղամ Մանուկյանին, Էդուարդ Շարմազանովին, Արթուր Ղազինյանին և մի շարք այլ գործիչների:
12:47 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴատարանը թույլ էր տվել Միհրան Հակոբյանի տանը խուզարկության ժամանակ փնտրել ցույցերի կազմակերպման վերաբերյալ առարկաներ, բայց քննիչն առգրավվել է օրինական որսորդական զենքեր. Փաստաբան
11:13 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության աշխատակիցները խուզարկություն են իրականացնում Միհրան Հակոբյանի տանը
19:45 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄիհրան Հակոբյանն ազատ կարձակվի․ դատարանը նրա ձերբակալությունը ոչ իրավաչափ է ճանաչել
14:40 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄիհրան Հակոբյանի ձերբակալման իրավաչափության դեմ բողոքը կքննվի այսօր՝ ժամը 15։30-ին
19:36 20/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄիհրան Հակոբյանը,Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանն անհայտ կարգավիճակով տեղափոխվեցին քննչական
16:48 17/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻրենք պետք է բներից դուրս գան, և ժողովուրդը պետք է դավաճաններին դեմքով ճանաչի. Միհրան Հակոբյան
19:36 04/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Փաստացի Իսրայելը թուրքերի, ադրբեջանցիների ու սիրիացի ջիհադիստ-տեռորիստների հետ իրեն դրել է նույն նավակի մեջ. Միհրան Հակոբյան

Экс-депутату парламента Армении Миграну Акопяну предъявили обвинение 11/26/2020   17:03  |  Лента новостей
В Следственном управлении СК РА по Еревану сегодня предъявили обвинение бывшему депутату парламента Армении, соучредителю "Карьяк Медиа" Миграну Акопяну по признакам статьи 225.1 УК РА(организация и проведение собрания с нарушением установленного законом порядка). Об этом Акопян сообщил в прямом эфире со своей странице в Facebook. Мигран Акопян отвергает выдвинутое против него обвинение.
"Митинг не имел организатора. Это продолжение тех действий, к которым в последний период прибегает Никол Пашинян в отношении людей, выступающих с четкой позицией и заявляющих, что он государственный изменник, который пожертвовал жизнью 5 тыс. человек, сдал Арцах и унизил честь армянина", - отметил Акопян.
Ранее "ФактИнфо" сообщило, что после подписания премьера Армении заявления о сдаче части земель Арцаха Азербайджану в Армении начались акции протеста с требованием отставки Пашиняна.  Для подавления акций протеста власти прибегли к жестким действиям. Десятки общественных и политических деятелей были подвергнуты приводу.
В Следственном комитете и Специальной следственной службе были возбуждены уголовные дела, в рамках которых обвинения предъявлены целому ряду деятелей, среди которых Артур Ванецян, Ишхан Сагателян, Арсен Бабаян, Гегам Манукян, Эдуард Шармазанов, Артур Казинян и другим деятелям.