Անհետ կորած զինվորների որոնողական աշխատանքներն առաջիկայում կիրականացվեն նաև Հադրութի և Ֆիզուլիի շրջաններում 11/26/2020   11:44  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Զոհված զինծառայողների մարմինների որոնողական աշխատանքներն ընթանում են Հադրութի շրջանի Տող համայնքի տարածքում, Ասկերանի վերին ենթաշրջանում, մասնավորապես՝ Սղնախ համայնքում, Շուշիի շրջանի Քարին տակ ուղղությամբ, Մարտակերտի շրջանի Մատաղիս-Թալիշ ուղղություններում և Քաշաթաղի շրջաններում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ԱՀ ԱԻՊԾ-ից։
Հաջորդ ուղղությունները լինելու են Ֆիզուլին և Հադրութը։ Առաջիկայում աշխատանքներ կիրականացվեն նաև Ջաբրայիլի տարածքում։
Ինչ վերաբերում է անհետ կորած զինվորների հարազատների հայտարարությանը, որ որոնողական աշխատանքները ժամանակավորապես դադարեցվել են, քանի որ տարածքում ականազերծման աշխատանքներ են իրականացվում՝ ԱԻՊԾ-ից պարզաբանեցին, որ որոնողական խմբերից առաջ գնում են սակրավորները, իսկ օրեր առաջ տեղի ունեցած պայթյունը մեր սակրավորների մեղքով չի եղել։ Բանն այն է, որ ադրբեջանցիներներն իրենք են ցանկացել առջևից գնալ՝ մտածելով, որ տարածքում ականներ չկան, ինչի հետևանքով պայթյուն է տեղի ունեցել։
17:13 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄի կոպեկի արժեք չեմ տեսնում իմ ապրելու մեջ. Խաբում են գնա ստեղ, հետո խաբում, ասում են գնա էնտեղ. Անհայտ կորած զինվորի հայր

Поиски без вести пропавших в ближайшее время будут вестись в районе Гадрута и Физули 11/26/2020   12:03
Работы по поиску тел погибших военнослужащих ведутся на территории общины Тог Гадрутского района, верхнего подрайона Аскерана, в частности в общине Ахнах, в районе села Карин Так близ Шуши, на направлении Матагис-Талиш Мартакертского района и Кашатагском районе. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Госслужбе по ЧС Арцаха.
В ближайшее время поиски будут вестись в направлении Физули и Гадрута, а также на территории Джабраила.
Что касается заявления родственников без вести пропавших о временной приостановке поисков ввиду проведения работ по разминированию территории, в ГСЧС пояснили, что перед приходом поисковых групп зону обследуют саперы. Что касается недавнего инцидента с подрывом на мине, то, как сообщили в ведомстве, он произошел не по вине их саперов. Дело в том, что азербайджанцы сами захотели идти впереди них, думая, что на территории нет мин, что и стало причиной взрыва.
21:33 25/11/2020  |  Лента новостейСенат Франции принял резолюцию о признании Республики Арцах
18:11 25/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Несколько азербайджанцев в форме российских миротворцев проникли в армянское село Арцаха(ВИДЕО)
17:58 25/11/2020  |  Лента новостейЗа сутки в Арцах вернулись более двух тысяч жителей
17:17 25/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Эрдоган заявил, что Россия, Турция и Азербайджан станут гарантами мира в Карабахе
15:58 25/11/2020  |  Лента новостейРоссийские военврачи отправляются в Арцах для оказания помощи местным жителям
13:46 25/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Не взлетевший на воздух аэропорт Гянджи - Razm.info