Էրդողանը հայտարարել է՝ Ռուսաստանը, Թուրքիան և Ադրբեջանը Ղարաբաղում անվտանգության երաշխավոր կդառնան 11/25/2020   16:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանը, Թուրքիան և Ադրբեջանը Լեռնային Ղարաբաղում անվտանգության երաշխավոր կդառնան։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը։
«Մենք մեծ ներդրում ենք ունեցել Ղարաբաղում 30 տարի տևած անարդարության վերացման գործում։ Երեկ հեռախոսազրույց ունեցա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Քննարկեցինք այն քայլերը, որոնք ձեռնարկվելու են Ղարաբաղում հիմնախնդրի լուծման համար։
Ռուսաստանը, Թուրքիան և Ադրբեջանը տարածաշրջանում խաղաղության երաշխավոր կդառնան»,-ասել է Էրդողանը։
13:16 25/11/2020  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի հետ
09:32 19/11/2020  |  ՄամուլԱդրբեջանն իր հաղթանակը տարեսկզբին էր ծրագրել. «Ժողովուրդ»
10:01 07/11/2020  |  ՄամուլՄոսկվայի հերթական ապտակը Ադրբեջանին. Էրդողանի եւ Ալիեւի նկատմամբ կհետեւեն կտրուկ ճնշումներ «Փաստ»
22:21 05/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Լեռնային Ղարաբաղում անհետացած սիրիացի զինյալների ընտանիքները դիմել են Էրդողանին
17:49 03/11/2020  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը հոգին Ալլահին ավելի շուտ կարող է տալ, քան կցանկանար. Նրա նոպաները չարորակ ուռուցքի վիրահատության կողմնակի էֆեկտներն են
21:23 02/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը 2. 8 մլրդ. եվրո է տրամադրել եվրոպական լրատվամիջոցներին, որպեսզի նրանք չլուսաբանեն Արցախում տեղի ունեցող դեպքերը». բելգիաբնակ իրավապաշտպան
10:59 01/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Թուրքիան եւ Ադրբեջանը համաձայնեցրել են Հայաստանի վրա հարձակման ծրագիրը. ռուս բլոգեր

Эрдоган заявил, что Россия, Турция и Азербайджан станут гарантами мира в Карабахе 11/25/2020   17:17  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Россия, Турция и Азербайджан станут гарантами обеспечения мира в Нагорном Карабахе, заявил турецкий лидер Тайип Эрдоган,. Его слова приводит РИА Новости.
"Мы внесли большой вклад в устранение несправедливости, которая продолжалась в Карабахе 30 лет", - цитирует российское агентство Эрдогана.
Он заявил, что вчера провел телефонный разговор с президентом РФ Владимиром Путиным.
"Мы обсудили шаги, которые будут предприняты для решения проблемы в Карабахе. Турция, РФ и Азербайджан станут гарантами мира в регионе", - сказал Эрдоган, выступая в парламенте Турции.
15:58 25/11/2020  |  Лента новостейРоссийские военврачи отправляются в Арцах для оказания помощи местным жителям
13:46 25/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Не взлетевший на воздух аэропорт Гянджи - Razm.info
11:38 25/11/2020  |  Лента новостейПашинян считает, что разблокирование транспортных связей может изменить всю логику развития в регионе
11:31 25/11/2020  |  Карабахский конфликтНикол Пашинян надеется на скорое восстановление работы МГ ОБСЕ для продолжения переговоров
11:14 25/11/2020  |  Лента новостейНикол Пашинян считает, что пребывание российских миротворцев в Карабахе не ограничится 5 годами