Միայն հաշտարար հայտարարությունները քիչ են, հարկ է, որ Էրդողանը իրական քայլեր անի.Ֆրանսիայի ԱԳՆ 11/23/2020   13:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան Իվ լը Դրիանը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին կոչ է արել իրական քայլեր ձեռնարկել մի շարք տարածաշրջաններում  կայունություն հաստատելու համար։ Այս մասին հայտնում է Ermenihaber-ը:
«Մենք շատ հակասություններ ունենք Թուրքիայի հետ։ Էրդողանի վերջին 2, 3 օրերի միայն հաշտարար հայտարարությունները բավական չեն, մեզ պետք են իրական քայլեր», -  ասել է Դրիանը՝ հավելելով,  որ կան մի շարք պարզ քայլեր, որոնք Էրդողանը պիտի ձեռնարկի միջերկրածովյան տարածաշրջանում, ինչպես նաև ղարաբաղյան հակամարտության գոտում և Լիբիայում։
Նա Թուրքիային մեղադրել է ծավալապաշտական գործողություններ իրականացնելու մեջ՝ մատնաշնելով Միջերկրական ծովում և Լիբիայում տեղի ունեցող իրադարաձությունները։
«Դե ֆակտո Թուրքիան արգրեսիա է իրականացնում երկու երկրի դեմ»,- շեշտել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի ղեկավարը։
19:48 22/11/2020Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը կարևորել է ԼՂ-ից սիրիացի ահաբեկիչների հեռացումը
16:35 22/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ֆրանսիայի Օ-դը-Ֆրանս ռեգիոնի խորհուրդը բանաձևով անդրադարձել է Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը
13:30 20/11/2020  |  Մեկնաբանություն«Ես սատարում եմ Հայաստանին, ես սատարում եմ Արցախին». ֆրանսիացի 120 նշանավոր մշակութային գործիչների կոչը
18:01 19/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ԱՄՆ - ի եւ Ֆրանսիայի մոտ Ղարաբաղի թեմայով խոցելի ինքնասիրություն է դրսեւորվում. Լավրով
22:07 18/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓարիզի քաղաքային խորհուրդն ընդունել է Արցախի Հանրապետության ճանաչման վերաբերյալ բանաձև
17:54 11/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԼեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ համաձայնագիր Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև
18:24 10/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիան պահանջում է հաշվի առնել Հայաստանի շահերը` Ղարաբաղի վերաբերյալ ցանկացած երկարաժամկետ համաձայնագրում
13:57 07/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ֆրանսիայի Աժ պատգամավորներ դիմել են նախագահ Մակրոնին՝ կոչ անելով ճանաչել Արցախի անկախությունը
23:29 03/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱհաբեկչությանը հակազդելը՝ ողջ միջազգային հանրության ընդհանուր պայքարն ու պատասխանատվությունն է. Մասիս Մայիլյան

Глава МИД Франции: примирительных заявлений Эрдогана абсолютно не достаточно, нам нужны реальные действия 11/23/2020   13:20  |  Международные новости
Турции надлежит не ограничиваться словами, а предпринять реальные действия, которые позволят улучшить ситуацию в ряде регионов мира и благоприятно скажутся ее на отношениях с Евросоюзом. Такое мнение высказал в воскресенье глава МИД Франции Жан-Ив Ле Дриан, выступая в эфире французского новостного телеканала LCI, передает ТАСС.
"Абсолютно не достаточно тех примирительных заявлений, которые в последние два-три дня делает президент [Реджеп Тайип] Эрдоган - нам нужны реальные действия", - подчеркнул Ле Дриан. Среди этих действий, как отметил французский министр, есть "весьма простые, которые следует совершить в Средиземноморье и в Ливии, то также есть и простые действия в отношении Нагорного Карабаха", отметил он, указав на важность удаления с его территории тех сирийских боевиков, которые попали туда благодаря содействию Турции.
"У нас много разногласий с Турцией", - отметил глава МИД Франции. Он указал на "экспансионистские устремления" этой страны, в частности "политику свершившегося факта" в Ливии, а также на аналогичного рода акции в отношении Восточного Средиземноморья, где "Турция де-факто осуществляет агрессивные действия в отношении двух стран - членов ЕС".
"Европейский союз заявил в октябре, что проведет проверку Турции по ряду позиций в ходе саммита, который пройдет в декабре, то есть через несколько дней. Именно там мы и дадим оценку происходящему", - сказал Ле Дриан.
15:33 13/10/2017  |  Международные новостиЭрдоган: Турции не нужно членство в ЕС, она готова к прекращению переговоров
15:26 11/09/2017  |  Международные новостиГлава МИД Германии выступил за прекращение переговоров о вступлении Турции в ЕС
10:04 04/09/2017  |  Международные новостиМеркель считает, что для Турции нет места в составе Евросоюза
16:13 07/08/2017  |  Международные новостиБельгия, вероятно, запретит на территории королевства голосование о восстановлении смертной казни в Турции - СМИ
15:20 27/07/2017  |  Международные новостиКанцлер Австрии: экономика ЕС никогда в жизни не смогла бы "переварить" вступление Турции