Զինվորներին հաշմանդամության կարգի տրամադրման ամբողջ գործընթացը կազմակերպվելու է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության միջոցով. նախարար 11/23/2020   12:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զինվորներին հաշմանդամության կարգի տրամադրման ամբողջ գործընթացը կազմակերպվելու է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության միջոցով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը։
«Որևէ զինվոր կամ ընտանիքի անդամ անհրաժեշտություն չունի այցելել որևէ վայր դիմում գրելու կամ փաստաթուղթ ներկայացնելու համար»,- գրել է նախարարը։

Военнослужащим не нужно куда-либо идти: глава Минтруда и соцвопросов Армении пояснил порядок установления инвалидности 11/23/2020   16:21  |  Лента новостей
Министр труда и социальных вопросов Армении Месроп Аракелян пояснил порядок установления инвалидности военнослужащим.
"Весь процесс предоставления солдатам группы инвалидности будет организован Министерством труда и социальных вопросов. Ни солдату, ни члену семьи не нужно куда-либо идти, чтобы написать заявление или подать документ", - пояснил Аракелян на своей странице в Facebook.