ՄԻԵԴ-ը բավարարեց Հայաստանի ներկայացրած հերթական դիմումն ընդդեմ Ադրբեջանի 11/21/2020   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՄԻԵԴ-ը նոյեմբերի 11-ին առևանգված թվով 10 քաղաքացիական անձանց մասով Ադրբեջանին պարտավորեցրել է տրամադրել տեղեկատվություն մինչև նոյեմբերի 30-ը։ Այս մասին հայտնում է ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցչությունը։
«ՄԻԵԴ-ը բավարարեց Հայաստանի ներկայացրած հերթական դիմումն ընդդեմ Ադրբեջանի.
թվով 9 ռազմագերիների մասով Ադրբեջանի նկատմամբ կիրառել է միջանկյալ միջոց՝ պահանջելով տրամադրել ռազմագերիների վերաբերյալ տեղեկատվություն և հայտնել փոխանակման ժամկետների մասին մինչև նոյեմբերի 27-ը:
Նոյեմբերի 11-ին առևանգված թվով 10 քաղաքացիական անձանց մասով պարտավորեցրել է տրամադրել տեղեկատվություն մինչև նոյեմբերի 30-ը»,- նշված է հաղորդահրությունում:
11:56 08/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանի պատերազմական հանցագործությունների հարցը հնավարոր է կտեղափոխվի Նախարարների կոմիտեի դաշտ․ Կիրակոսյան
10:47 05/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻԵԴ-ը նոր ընդհանուր բնույթի միջանկյալ միջոց կիրառելու անհրաժեշտություն չի գտել
17:27 03/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հույս ունենք, որ ՄԻԵԴ-ը որոշակի դեր կստանձնի նաև ռազմագերիների փոխանակման հարցում. իրավապաշտպան
15:02 02/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ՀՀ կառավարությունը ՄԻԵԴ է ներկայացրել լրացուցիչ ապացույցներ՝ ադրբեջանական ուժերի կողմից մարդու իրավունքների կոպիտ խախտումների վերաբերյալ

ЕСПЧ удовлетворил очередное обращение Армении против Азербайджана 11/21/2020   11:54  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Европейский суд по правам человека удовлетворил очередное заявление, поданное Арменией против Азербайджана. Об этом сообщается на странице представительства Армении в ЕСПЧ в Facebook.
“В части, касающейся девяти армянских военнопленных, ЕСПЧ  применил против Азербайджана промежуточную меру, потребовав предоставить информацию о них и обнародовать сроки обмена до 27 ноября’, - говорится в сообщении.
Кроме того,  ЕСПЧ обязал Азербайджан до 30 ноября предоставить информацию о 10 гражданских лицах, похищенных 11 ноября.
11:45 21/11/2020  |  Лента новостейПашинян провел встречу с Шойгу в Ереване
10:53 21/11/2020  |  Лента новостейШойгу прибыл в Ереван и проводит встречу с Пашиняном
23:09 20/11/2020  |  Лента новостейПутин заявил о важности урегулирования карабахского конфликта для внутренней безопасности России
22:49 20/11/2020  |  Лента новостейПутин заявил, что единственной альтернативой договору по Карабаху может быть только война
16:59 20/11/2020  |  Лента новостейКатегорический отказ Азербайджана от обсуждения вопроса статуса НКР снимает все препятствия для других государств признать независимость Арцаха - Маилян
15:59 20/11/2020  |  Лента новостейВ Минобороны России рассказали о ходе формирования гуманитарного центра в Арцахе
15:11 20/11/2020  |  Лента новостейЕще 20 самолетов с российскими миротворцами прибыли в Армению
14:08 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Муниципалитет Марселя призвал правительство Франции признать независимость Арцаха
13:13 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Алиев подписал соглашение по Арцаху без разрешения Эрдогана - WarGonzo
13:04 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-202022 ноября – День памяти героев, павших при защите Родины