Հայաստանից նոյեմբերի 19-ին 1235 փախստական է վերադարձել Ստեփանակերտ 11/20/2020   10:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանից նոյեմբերի 19-ին ևս 1235 փախստական է վերադարձել Լեռնային Ղարաբաղ: Հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի պարեկային խմբերի և ռազմական ոստիկանության ուղեկցությամբ 27 ավտոբուս Երևանից ժամանել է Ստեփանակերտի գլխավոր հրապարակ: Նշվում է, որ նոյեմբերի 14-ից սկսած Ստեփանակերտ է վերադարձել շուրջ 4 հազար մարդ, որոնք նախկինում լքել էին իրենց տները:
15:21 19/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Օրրան» ՀԿ-ն պատրաստ է ձմեռային հագուստով ապահովել արցախցի երեխաներին
11:45 19/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի Հանրապետությունից դեպի Արցախ միջպետական ճանապարհներն անցանելի են.ԱՀ ԱԻՊԾ
10:27 19/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱվելի քան 2600 փախստական վերադարձել է Ստեփանակերտ
09:15 19/11/2020  |  ՄամուլՊաշտոնյաներին Արցախում «սվիններով» են ընդունել. «Փաստ»
17:38 18/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաքելությունս իմ ազգի մասին պատմելն է. Իվետա Մուկուչյանը Արցախին նվիրված ռեպորտաժ է հրապարակել
11:18 18/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտունիի և Շուշիի ուղղություններում շարունակվել են անհայտ կորածների որոնման և զոհվածների մարմինների դուրսբերման աշխատանքները
11:15 18/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտ է վերադարձել ևս 502 փախստական
17:46 16/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ղարաբաղ կարպետը» իր գորգերը վաճառքի է հանում գնից 30 տոկոս զեղչով
15:37 15/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախ վերադարձող 4 քաղաքացիները Ստեփանակերտ-Մարտունի ճանապարհահատվածում անհետացել են․ Վաչիկ Գրիգորյան
21:09 14/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿգործադրենք բոլոր ջանքերը՝ Արցախի տարածքային ամբողջականության վերականգնման և միջազգային ճանաչման համար.Մայիլյան

В Степанакерт 19 ноября вернулись еще 1 235 беженцев 11/20/2020   12:05  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
19 ноября в Арцах с территории Республики Армения вернулись еще 1 235 беженцев. Об этом сообщает Минобороны РФ.
“27 автобусов в сопровождении патрулей российского миротворческого контингента и военной полиции проследовали из Еревана на главную площадь Степанакерта", - говорится в сообщении.
Отмечается, что с 14 ноября в Степанакерт вернулись около 4 тысяч жителей, ранее покинувших свои дома.
11:49 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Итальянский город Пиза признал независимость Арцаха
11:22 20/11/2020  |  Лента новостейГлавы МИД Армении и Арцаха обсудили последствия турецко-азербайджанской военной агрессии
10:48 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Спиваков, Гребенщиков, Сокуров и другие деятели культуры призвали ЮНЕСКО защитить памятники в Арцахе
10:40 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Франция готова оказать полную поддержку в деле защиты культурного и религиозного наследия Арцаха - Макрон
10:35 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Азербайджанская армия вошла в Агдамский район
09:59 20/11/2020  |  Азербайджанская военная агрессия-2020Эчмиадзин призвал мир осудить варварства Азербайджана в отношении церквей в Арцахе