Նոր Մարաղա, Նոր Այգեստան, Նոր Սեյսուլան, Նոր Կարմիրավան, Նոր Հայկաջուր, Հովտաշեն և Նոր Ջրաբերդ բնակավայրերը անցնում են Ադրբեջանի վերահսկողության տակ 11/18/2020   16:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտակերտի շրջանի Նոր Մարաղա, Նոր Այգեստան, Նոր Սեյսուլան, Նոր Կարմիրավան, Նոր Հայկաջուր, Հովտաշեն և Նոր Ջրաբերդ բնակավայրերը ևս անցնում են Ադրբեջանի վերահսկողության տակ՝ ի կատարումն Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների միջև ձեռք բերված՝ ղարաբաղյան պատերազմը դադարեցնելու մասին եռակողմ համաձայնության դրույթների: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Հայտարարության մեջ նշված է, որ Աղդամի շրջանը վերադարձվում է Ադրբեջանի Հանրապետությանը մինչև 2020 թվականի նոյեմբերի 20-ը: Նշված բնակավայրերը, ինչպես նաև Ակնա բնակավայրը (Աղդամ), ըստ ադրբեջանական կողմի, գտնվում են Աղդամի շրջանում:
Այս օրերին պետական միջամտությամբ միջոցներ են ձեռնարկվում նշված գյուղերի ավելի քան 2000 բնակչի գույքի տեղափոխման, կեցության ժամանակավոր վայրերի ու այլ միջոցների ապահովման ուղղությամբ»:
17:26 17/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախ վերադարձած ընտանիքները կշարունակեն ապահովվել պարենամթերքով և անհրաժեշտ պարագաներով
19:41 18/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանը չի՛ կարող ոչնչացնել հազարամյակներով ստեղծած Արցախի ազգային ինքնությունը. ԱՀ ԱԻՊԾ տնօրեն
21:29 07/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Բաբայանի հետ
15:49 11/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում արտակարգ իրավիճակի ժամկետը երկարաձգվել է
10:32 31/08/2019  |  ՄամուլԱրցախի ԿԸՀ-ն հաստատել է շուրջ 19934 ստորագրության վավերականությունը. «Փաստ»

В Арцахе сообщили о переходе семи сел Мартакертского района под контроль Азербайджана 11/18/2020   17:14  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Семь населенных пунктов Мартакертского района Арцаха - Нор Марага, Нор Айгестан, Нор Сейсулан, Нор Кармираван, Нор Айкаджур, Овташен и Нор Джраберд – тоже переходят под контроль Азербайджана, согласно положениям достигнутого между премьером Армении, президентами России и Азербайджана соглашения о прекращении огня. Об этом сообщается на странице Информационного штаба Арцаха в Facebook.
"Агдамский район возвращается Азербайджану до 20 ноября 2020 года. Указанные населенные пункты, а также Акна (Агдам), согласно азербайджанской стороне, находятся в Агдамском районе", - говорится в сообщении.
Отмечается, что в эти дни предпринимаются меры по оказанию государственной поддержки переезжающим из этих семи сел более чем 2000 жителям в вопросах перевозки имущества, обеспечения временным жильем и т.д.
14:00 18/11/2020  |  Лента новостейПрезидент Армении наградил экипаж сбитого Азербайджаном российского вертолета