Հակառակորդը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները. ՊԲ 10/31/2020   09:37  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքնա՝ բեռնված զինամթերքով: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը.
«Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման և կրակային խոցման միջոցառումները:
Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքնա՝ բեռնված զինամթերքով: Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Յուրային զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում: Հակառակորդը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Թշնամական ուժերը կիրառել են նաև Ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»:
00:31 31/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանը զանգվածային բնույթի ոչնչացման զենք է օգտագործում խաղաղ բնակչության դեմ. ՄԻՊ-ի հայտարարությունը

Азербайджан продолжает обстреливать мирные населенные пункты и использует фосфорные боеприпасы 10/31/2020   10:03  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В районах размещения группировок противника в течение ночи продолжались мероприятия по доразведыванию и огневому поражению, сообщает Министерство обороны Арцаха.
"Уничтожен один автомобиль противника, груженный боеприпасами. Расстановка сил по всем направлениям линии фронта не претерпела изменений. Подразделения Армии обороны вели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях. Наши войска поразили также 1 вражеский танк, 1 БМП и 5 беспилотников”, - говорится в сообщении.
Утром боевые действия по указанным направлениям возобновились.
“Противник, помимо оборонных рубежей, продолжает обстреливать также мирные населенные пункты и гражданские инфраструктуры. Вражеские силы применили также боеприпасы, запрещенные Женевскими конвенциями и содержащие химические элементы (белый фосфор). Оперативно-тактическая ситуация находится находится под контролем подразделений Армии обороны”, - отмечается в сообщении.