Ամբողջ գիշերվա ընթացքում ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվել են հակառակորդի խմբավորումների լրահետախուզման և կրակային խոցման գործողությունները. ՊԲ 10/30/2020   09:38  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հակառակորդը շարունակել է թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերը: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը.
«Ամբողջ գիշերվա ընթացքում ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվել են հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում լրահետախուզման և կրակային խոցման գործողությունները, որոնց շնորհիվ ոչնչացվել է մեծ քանակությամբ թշնամական զինամթերք և մարդկային ուժ:
Կեսգիշերից հետո հակառակորդի ուժերը փորձել են նոր հարձակում ձեռնարկել հարավ-արևելյան ուղղությամբ, որը կասեցվել է բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Թշնամական ուժերը հաջողության հասնելու փորձեր են ձեռնարկել նաև ճակատային գծի հյուսիսային հատվածում, որը նույնպես կասեցվել է: Այստեղ ևս թշնամական ուժերը կրել են լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը շարունակել է թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերը:
Ներկա դրությամբ թշնամական խմբավորումների հայտնաբերման ու ոչնչացման գործողությունները շարունակվում են»:

Армия обороны Арцаха пресекла попытки новых атак азербайджанских ВС: враг понес серьезные потери 10/30/2020 10:09 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Подразделения Армии обороны Республики Арцах в течение всей ночи продолжали действия по доразведыванию и огневому поражению мест дислокаций группировок противника. Уничтожено большое количество боеприпасов и живой силы противника, сообщает Армия обороны Арцаха.
“После полуночи силы противника попытались предпринять новую атаку в юго-восточном направлении, которая была пресечена армейскими подразделениями Армии обороны. Также были пресечены попытки вражеских сил добиться успеха на северном участке фронта. Здесь также вражеские силы понесли серьезные потери", - говорится в сообщении.
Сообщается, что противник продолжил обстреливать также мирные населенные пункты.
“В настоящее время действия по обнаружению и уничтожению вражеских группировок продолжаются”, - отмечается в сообщении.