Գեներալ-մայոր Կարեն Շաքարյանին և փոխգնդապետ Հունան Հայրումյանին կշնորհվի Արցախի հերոսի կոչում 10/25/2020   19:26  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ղեկավարվելով Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 93-րդ հոդվածի 21-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական պարգևների մասին» օրենքը՝ այսօր որոշում եմ կայացրել Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի զորամասերի հրամանատարներ, գեներալ-մայոր Կարեն Շահենի Շաքարյանին և փոխգնդապետ Հունան Նելսոնի Հայրումյանին շնորհել «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում` հանձնելով «Ոսկե արծիվ» շքանշաններ։
Փա ՛ռք Հայոց Բանակին»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
19:08 25/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Այսօր, առավել քան երբևէ, մեզ համար հրամայական է համազգային մեր միասնականությունն ու համերաշխությունը. Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի կոչը
19:02 25/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Այս պահի դրությամբ Արցախի ՊԲ կարիքների համար քնապարկերի անհրաժեշտ քանակը լրացված է. ՊԲ
18:56 25/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Լրագրողներն Արցախում բախվել են ադրբեջանական ԴՀԽ-ին
18:39 25/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հակառակորդի՝ այսօր խոցված հերթական ԱԹՍ-ն. ՊՆ խոսնակ
18:13 25/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հայաստանի և ԼՂՀ սահմանին տեղակայվել է ռուսական դաշտային ճամբար

Генерал-майору Карену Шакаряну и подполковнику Унану Айрумяну присвоено высшее звание "Герой Арцаха" 10/25/2020   22:37  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Арцаха Араик Арутюнян принял решение присвоить командирам воинских частей Армии обороны генерал-майору Карену Шакаряну и подполковнику Унану Айрумяну высшее звание "Герой Арцаха" и вручить им ордены "Золотой орёл". Об этом Арутюнян сообщил на своей странице в Facebook.
"Руководствуясь пунктом 21 статьи 93 Конституции Республики Арцах и на основании Закона «О государственных наградах Нагорно-Карабахской Республики», сегодня я принял решение присвоить командирам воинских частей Армии обороны Республики Арцах генералу-майору Карену Шагеновичу Шакаряну и подполковнику Унану Нельсоновичу Айрумяну высшее звание «Герой Арцаха» за исключительные заслуги в деле обеспечения обороны и безопасности Родины и за проявленные храбрость и мужество, и вручить им ордены "Золотой орёл". Слава Армянской армии!"- написал Арутюнян.