Ադրբեջանի իշխանությունները պաշտոնապես հաստատել են իրենց ազգային հերոս Շուքյուր Համիդովի՝ Արցախում ոչնչացվելու լուրը 10/23/2020   16:55  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանի նախագահի կայքը պաշտոնապես հաստատել է երկրի ազգային հերոս, գնդապետ Շուքյուր Համիդովի ոչնչացվելու լուրը։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Ադրբեջանի նախագահի կայքում տեղադրված հաղորդագրության համաձայն՝ Ալիեւն հեռախոսազրույց է ունեցել Համիդովի հոր հետ և ցավակցություն հայտնել։
Շուքյուր Համիդովը ոչնչացվել է Կուբաթլուի շրջանում (Քաշաթաղ) մարտերի ընթացքում, ինչի մասին հոկտեմբերի 22-ին հայտնել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Շուքյուր Համիդովը Ադրբեջանի ազգային հերոսի կոչում էր ստացել 2016 թվականի ապրիլյան մարտերի ժամանակ գործողությունների համար։ Այն ժամանակ նա եղել է Ադրբեջանի ԶՈՒ 2-րդ կորպուսի 706-րդ բրիգադի հրամանատար։
09:29 21/10/2020  |  ՄամուլԲազմահազար սպանվածների դիակների հետ կապված Ադրբեջանում բունտ է հասունանում. «Փաստ»
21:46 20/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանը վաղուց անցել է բոլոր սահմաններն ու կորցրել ամոթը. Տիգրան Պետրոսյան

Власти Азербайджана официально подтвердили информацию о ликвидации национального героя страны Шукюра Гамидова 10/23/2020 17:04 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Официальный сайт президента Азербайджана официально подтвердил известие о ликвидации национального героя страны полковника Шукюра Гамидова. Как сообщает «Арменпресс», на сайте президента Азербайджана размещено сообщение о том, что президент Азербайджана Ильхам Алиев звонил отцу Шукюра Гамидова, чтобы выразить соболезнования.
Шукюр Гамидов был убит в ходе боевых действий в районе Кашатага (Кубатлу). Об этом 22 октября сообщили азербайджанские СМИ.
За военные действия в апрельских боях 2016 года Шукюр Гамидов был удостоен звания Национального героя Азербайджана. В то время он был командиром 706-й бригады 2-го корпуса Вооруженных сил Азербайджана.