Թշնամական ուժերին պատճառվել են զգալի կորուստներ, կասեցվել են վերջինիս առաջխաղացման փորձերը. նորօրյա հերոսներ 10/23/2020   13:40  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Փոխգնդապետ Արայիկ Արտյուշայի Ավագիմյանը «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի ներկայացված խիզախ հայորդիներից է: Պետական բարձր պարգևը կստանա յուրային հրետանու հմուտ և կազմակերպված գործողությունների, ճշգրիտ հաշվարկների համար, որոնց արդյունքում թշնամական ուժերին պատճառվել են զգալի կորուստներ, կասեցվել են վերջինիս առաջխաղացման փորձերը: ՊԲ-ն հայտնում է նորօրյա հերոսների մասին։
«Փոխգնդապետ Արայիկ Արտյուշայի Ավագիմյանը «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի ներկայացված խիզախ հայորդիներից է: Պետական բարձր պարգևը կստանա յուրային հրետանու հմուտ և կազմակերպված գործողությունների, ճշգրիտ հաշվարկների համար, որոնց արդյունքում թշնամական ուժերին պատճառվել են զգալի կորուստներ, կասեցվել են վերջինիս առաջխաղացման փորձերը:
Նույն կարգի պետական պարգևներով կխրախուսվեն սերժանտ Գարիկ Կարենի Համամյանը՝ թշնամական 2 տանկ խոցելու, սերժանտ Հայկ Արկադիի Ամիրջանյանը, շարքային Էդուարդ Արմենի Սարգսյանը, լեյտենանտ Տիգրան Հարությունի Կարապետյանը, սերժանտ Արմեն Յուրիի Ավետիսյանը՝ թշնամական երկուական տանկ խոցելու, և ավագ լեյտենանտ Լևոն Ռոբերտի Ալթունյանը՝ հակառակորդի 3 տանկ ոչնչացնելու համար:

Герои нашего времени: 7 армянских военных представлены к ордену “Боевой крест” II степени 10/23/2020   16:10  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Несколько военнослужащих Армии обороны Арцаха представлены к высоким наградам за профессионализм в боях и уничтожение вражеской техники, сообщает Министерство обороны республики.
Подполковник Араик Авагимян – один из храбрых сынов армянского народа, представленных к ордену “Боевой крест” II степени. Он получит высокую государственную награду за умелую и организованную работу артиллерии и точные расчеты, благодаря чему вражеские силы понесли существенные потери, попытки их продвижения были пресечены.
Той же наградой будут поощрены сержанты Гарик Амамян, Айк Амирджанян, Армен Аветисян, рядовой Эдуард Саркисян и лейтенант Тигран Карапетян, подбившие по два вражеских танка. Той же госнаграды будет удостоен старший лейтенант Левон Алтунян за уничтожение трех танков противника.