Սա ոչ թե հող է, այլ՝ արյուն, պետք է պահպանենք մինչև վերջ. հայորդիները՝ առաջնագծից 10/22/2020   14:10  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Մեր պապերը ոնց թողել են, այդպես էլ պետք է պաշտպանենք։ Մեր անցյալները, մեր ջահելները... Սա ոչ թե հող է, այլ՝ արյուն, պետք է պահպանենք մինչև վերջ։ Առաջնագծում գտնվող հայորդիները վստահեցնում են, որ բոլորը պատրաստ են ամեն կերպ դժվարությունները հաղթահարելու։
«Մեր ամրությունը գալիս է մեր թիկունքից։ Եթե մեր թիկունքը լինի ամուր, մենք այստեղ ամուր կանգնած ենք մեր սահմանին, մեր մարտական դիրքերին»,- ասաց զինծառայողներից մեկը։
Հրամանատարն էլ ներկայացրեց մարտական գործողություններից դրվագ՝ նշելով, որ հակառակորդը փորձել է մխրճվել մեր խորքը, բայց տղաների վճռորոշ գործողություններով հետ են շպրտվել՝ թողնելով իրենց զրահատեխնիկաները և անձնակազմի մեծ քանակի կորուստներ։
Նրա խոսքով՝ տրամադրությունը մարտական է, բոլորը պատրաստ են հակառակորդին համարժեք պատասխան տալ, ոչ մեկը չի պատրաստվում զոհվել։

“Никто не собирается погибать, намерены уничтожать противника”: армянские воины готовы стоять до победного конца(Видео) 10/22/2020   14:25  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Министерство обороны Республики Арцах опубликовало репортаж о защитниках Отечества, крепко стоящих на стражей рубежей Родины. Военнослужащие готовы стоять до победного конца.
“Как оставили нам наши предки, так и мы должны защищать нашу землю. Это не просто земля, а кровь. Мы должны беречь ее до конца”, - заявил один из военнослужащих, отметив, что они готовы любыми способами преодолеть все трудности.
"Нашу уверенность обеспечивает тыл. Если наш тыл будет прочным, мы твердо стоим здесь, на границе, на наших позициях", - с уверенностью добавляет другой.
Командир рассказал, что противник пытался продвинуться вглубь, но решительным действиям наших ребят был отброшен назад, оставив за собой большие потери в бронетехнике и личном составе.
По его словам, настроение – боевое.
“Мы готовы дать противнику соразмерный ответ. Никто не собирается погибать. Намерены уничтожать противника”, - заверил он.