Տիրան Խաչատրյանը, Անդրանիկ Փիլոյանը և Գարեգին Պողոսյանը պարգևատրվել են Հայրենիքի շքանշանով 10/22/2020   14:44  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրով ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Վազգենի Խաչատրյանը պարգևատրվել է Հայրենիքի շքանշանով:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝նախարարության թիվ N զորամասի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրանիկ Սուրենի Փիլոյանը պարգևատրվել է Հայրենիքի շքանշանով:
ՀՀ նախագահի հրամանագրով Հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում մատուցած բացառիկ ծառայությունների, մարտական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած անձնվիրության և արիության համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի հրամանատար, գնդապետ Գարեգին Սամվելի Պողոսյանը պարգևատրել Հայրենիքի շքանշանով:
19:37 21/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀրադադարը բացարձակ անհրաժեշտություն է, իսկ Թուրքիան պետք է դուրս գա այս հակամարտությունից
11:19 21/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցի երեխաները նախագահական նստավայրում դիտել են «Բրեմենյան երաժիշտները», հետո նվերներ են ստացել

У Армении новые национальные герои: Тиран Хачатрян, Андраник Пилоян и Гарегин Погосян награждены Орденом Отечества 10/22/2020   15:59  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Первый заместитель начальника Генштаба ВС республики, генерал-лейтенант Тиран Хачатрян, а также командиры двух воинских частей – генерал-майор Андраник Пилоян и полковник Гарегин Погосян награждены Орденом Отечества. Указы об их награждении подписал президент Армении Армен Саркисян.
В указе, опубликованном на сайте главы государства, говорится, что они удостоены высшего звания героя за исключительные заслуги в деле обеспечения защиты и безопасности родины, самоотверженность и отвагу, проявленные в ходе боевых действий.
20 октября премьер-министр Армении Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook, что Тиран Хачатрян и Андраник Пилоян увенчали славой свои имена на поле боя и будут удостоены звания Национального героя.