«Սահմանին ձեզ սպասում են, ավելի՝ քան երբևէ».Արցախի նախագահը խրամատից տեսաուղերձով դիմել է ժողովրդին 10/22/2020   12:06  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Մեր տղաների հետ հանդիպումից հետո որոշել եմ խրամատից հատուկ տեսաուղերձով դիմել մեր ժողովրդին,-գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Քիչ առաջ եմ վերադարձել առաջնագծից: Մեր տղաների հետ հանդիպումից հետո որոշել եմ խրամատից հատուկ տեսաուղերձով դիմել մեր ժողովրդին:
Այն ներկայացնում եմ ստորև` հավատով, որ բոլորդ մեկ մարդու նման կհետևեք կոչիս, և Աստծո զորությամբ ու յուրաքանչյուրիս անհատական մասնակցությամբ կկարողանանք պատվով դուրս գալ այս փորձությունից»,-գրել է ԱՀ նախագահը:
11:43 22/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Մենք մեր հողը պաշտպանում ենք, դրա կարիքը չունենք, բայց մենք ասելիք ու պահանջ ունենք ԱՄՆ-ին.արցախցի կանանց ակցիան՝ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց

"Верю, что победа будет за нами": президент Арцаха выступил с видеообращением с передовой 10/22/2020   12:27  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян отправился на линию фронта, откуда выступил с видеообращением к гражданам.
Арутюнян сообщил, что свое обращение он записал с позиций вблизи Агдама, в нескольких сотнях метров от противника.
Президент Арцаха подчеркнул, что для победы больше всего нужна вера, которая обладает наивысшей силой.
"Я верю, что победу будет за нами, и хочу, чтобы вы все верили в победу. Я хочу, чтобы во всех наших церквях каждый день молились за наших павших военнослужащих и  солдат, которые на передовой. Хочу, чтобы каждый армянин, просыпаясь утром, молился за победу. Я хочу, чтобы та сплоченность, которая сегодня есть,  сохранилась", - заявил Араик Арутюнян, отметив, что будущее нации зависит от всех нас.
Он призвал, как можно раньше с честью выполнить свой долг перед Отечеством.
"На границе вас ждут как никогда. Выполните свой патриотический долг с честью. Это Отечественная война", - сказал президент Арцаха.