Գիշերվա հրետակոծությունից տուժել է 3 քաղաքացիական անձ, նրանց տեղափոխել են հիվանդանոց.ԱՀ ԱԻՊԾ 10/17/2020   10:22  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Գիշերվա հրետակոծությունից տուժել է 3 քաղաքացիական անձ, նրանց տեղափոխել են հիվանդանոց։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԻՊԾ֊ից:
«Հոկտեմբերի 16-ի լույս 17-ի գիշերը ադրբեջանական զինուժի թիրախակետում դարձյալ Ստեփանակերտն է հայտնվել:
Գիշերվա ընթացքում հակառակորդը տարբեր զինատեսակներով ու կասետային ռումբերով հրթիռակոծել է կենտրոնական ու ծայրամասային մի քանի փողոցներ, նաև տնտեսական նշանակության մեկ օբյեկտի է հարված հասել:
Ընդհանուր վնասների չափկը ճշտվում է:
Գիշերվա հրետակոծությունից տուժել է 3 քաղաքացիական անձ, նրանց տեղափոխել են հիվանդանոց»,֊նշված է հաղորդագրությունում։

В результате ночного обстрела пострадали три мирных жителя Арцаха, они госпитализированы - Госслужба по ЧС 10/17/2020   10:45  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В результате ночного обстрела пострадали три мирных жителя Арцаха, их доставили в больницу. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
В ночь с 16-го на 17-ое октября мишенью азербайджанских ВС вновь стал Степанакерт.
“В течение ночи противник из разных видов оружия и кассетными бомбами подверг ракетному обстрелу ряд центральных улиц Степанакерт и окраину города. Удар был нанесен также по одному объекту хозяйственного назначения. Общий размер ущерба уточняется”, - говорится в сообщении.